Pokud stejným výsledkem vstoupí v sobotu 17. února do prvoligového jara ve vršovickém Ďolíčku, bude to mnohem slastnější úspěch. „Nebylo šťastné hrát s Bohemkou, protože se utkáme za tři týdny, i když to bude úplně jiné. S nikým jsem se nehecoval, pobavili jsme se jen před zápasem,“ pronesl brněnský trenér Roman Pivarník.

Klokani vystřídali dvě kompletní jedenáctky, Zbrojovka nechala pět hráčů na hřišti celé utkání. V základní sestavě se objevily všechny brněnské zimní posily: obránci Lukáš Kryštůfek s Ondřej Sukupem, uruguayský záložník Rafael Acosta i ruský forvard Konstantin Bazeljuk. „Zápas na přírodní trávě bude úplně jiný sport, než jsme odehráli teď na vyšehradské umělce. Kdybychom si ale měli vybrat, my ani Brno spolu určitě hrát nyní nechceme,“ uvedl kouč pražského celku Martin Hašek.

Zbrojovka nesbírá poháry v domácích, natož v evropských soutěžích, takže i trofej ze zimního turnaje má váhu. Stejnou přidala do sbírky už před devíti lety. „Speciální motivaci jsme neměli, ani jsme si neříkali, že chceme Tipsport ligu vyhrát. Když už jsme se však dostali tak daleko, přáli jsme ve finále zvítězit a úspěch nás určitě povzbudil,“ lebedil si Pivarník.

Ilustrační foto.
Levnější lístky na MotoGP koupí lidé jen do konce ledna

Jeho svěřenci zatím vyhráli všech sedm přípravných duelů. „To mě hodně těší, nebývá to běžné. S Bohemkou jsme sehráli náročné utkání, druhé ve dvou dnech. Menší hřiště je víc soubojové, nedalo se tolik kombinovat. Nakonec jsme spokojení, povedly se nám dva krásné góly, i když se pod ně podepsal gólman Bohemky,“ poznamenal brněnský trenér.

Zbrojovka vstřelila obě branky po přestávce. Z přímého kopu se nádherně trefil Miloš Kratochvíl a dvě minuty před koncem nachytal Lukáš Vraštil ranou zpoza šestnáctky mladého pražského gólmana Marka Koubu, jemuž poslal míč pod břevno. „Rozhodly dvě střely z dálky a dvě hrubé chyby gólmana. Výsledek je tím zkreslený, v zápase jsme nebyli horší. Chyby byly až komické. Věřím, že se škatulata rozhýbou a přivedeme pro jaro dobrého gólmana,“ zlobil se Hašek.

V zimním turnaji se představily například Jablonec s Libercem, české druholigové týmy a také slovenská mužstva. Trofej pozvedli Brňané. „Je vidět, že hrají první ligu a v zimě udělali několik změn. Hrají takový bojovný fotbal,“ zhodnotil soupeře záložník klokanů Rudolf Reiter.

Zimní Tipsport liga 2018
FINÁLE
Bohemians 1905 – Zbrojovka Brno 0:2 (0:0)
Branky: 70. Kratochvíl, 88. Vraštil.
Rozhodčí: Váňa – Musil, Cichra.
 
Lucas – Tetteh.
Brno: Melichárek (46. Halouska) – Sukup, Pavlík, Kryštůfek, Vraštil – Polák (61. Sedlák) – Ashiru (46. Juhar), Pilík (46. Krejčí), Kratochvíl, Acosta (61. Lutonský) – Bazeljuk (46. Růsek).
 
O 3. MÍSTO
Hradec Králové – Frýdek-Místek 3:1 (2:0)
Branky: 7. Miker, 24. Súkenník, 90. Plašil – 89. Macej.