Obhájce titulu sice v posledních dvou kolech vybojoval jen bod stejně jako Brno, jenže na jih Moravy míří v roli jasného favorita. „Tento půlrok může každý s každým vyhrát i prohrát. Týmy z popředí ztrácejí body, musíme toho taky využít a s těmito soupeři nějaké získat,“ nabádal brněnský trenér Roman Pivarník.

Plzeňský náskok na čele první ligy před Slavií se ztenčil ze čtrnácti na deset bodů, což osm kol před koncem pořád znamená komfortní situaci, přestože Viktoria na jaře získala jen o bod víc než Zbrojovka. „Boj o titul je už rozhodnutý z podzimu. Plzeň sice ztrácí ve velkém, ale Slavia toho nevyužívá a nedotahuje se,“ pronesl Pivarník.
Pro zvětšení klikněte
Brňané doma vyhráli tři z posledních čtyř vzájemných duelů se sešívanými a statistiku si chtějí ještě vylepšit. Vedle alarmující tabulkové pozice si totiž přejí bodový zisk také kvůli fanouškům.

Brněnský klub sobotním zápasem slaví 105. výročí záležení. „Myslím, že přijde hodně diváků, nastoupíme v retro dresech. Doufám, že nám to pomůže k maximálnímu výkonu,“ pravil kouč.

Slavnostnímu hávu utkání však podle něj škodí termín, který Česká televize stanovila hodinu po poledni. „Vůči divákům je to katastrofa. Lidé mají vědět, kdy se doma hraje, jenže jednou nastoupíme od tří hodin, pak od pěti, jindy ve čtvrt na devět večer, střídá se pátek, sobota, neděle. Pro diváky se hraje v první řadě, ale tohle je dlouhodobě nekorektní,“ zlobil se Pivarník.

Časnému začátku musí také přizpůsobit denní režim. V pátek trénoval tým také hodinu po poledni. „Jsem zvyklý ze Švédska, kde jsme takhle hráli. Není to ideální, ale člověk si nevybírá. Jídlo neřeším, většinou si stejně dávám jen malý oběd před zápasem, hlavní je pro mě snídaně a večeře,“ sdělil brněnský brankář Dušan Melichárek.

Slavia si hodlá pohlídat vstup do utkání. „V posledních zápasech jsme dostali gól do patnácté minuty. Potřebujeme větší koncentraci hlavně při standardních situacích, abychom soupeře neposlali na koně,“ nabádal kouč Pražanů Jindřich Trpišovský.

105. výročíHráči Zbrojovky k utkání se Slavií vyběhnou v replikách historických dresů, které připomínají svetry klubu SK Židenice z počátků jeho existence. Po zápase je klub vydraží a výtěžek půjde na Nadační fond Zbrojovák. Už hodinu před polednem otevře na házenkářském hřišti fanzóna, která vedle koncertu kapely YBCA nabídne autogramiádu pamětníků rekordního utkání proti Slavii z roku 1996. Mezi nimi jsou Zdeněk Valnoha, Pavel Holomek, Petr Švancara, Richard Dostálek a Roman Široký. Lístek v den utkání stojí dvě stě korun.