Musel si připadat, jako když staví dům, který se mu stále bortí už v základech. Trenér fotbalistů Zbrojovky řešil absence v defenzivě. Nyní mohou jeho svěřenci ve dvanáctém kole první fotbalové ligy v pět hodin odpoledne doma proti Jihlavě napravit bilanci sedmi obdržených branek ve dvou duelech. „Mám dědičné vlasy po tátovi, takže se na něj trošku vymluvím. Brno chce hrát atraktivně a v poslední době bohužel šediny přicházely. Když jsme branky nedostávali, vlasy zase ztmavly," poznamenal vtipně Habanec.

V dohrávce prvního kola podlehla Zbrojovka Slavii 1:4, v Mladé Boleslavi vybojovala remízu 3:3. Zadní řada si nyní může sednout proti předposlednímu patnáctému celku ligy Jihlavě. „Byla to hodně složitá situace kouče. Snad už se vyhnou zranění. Pro mužstvo je vždy lepší, když hrají čtyři obránci pospolu. Cítíte se víc pohodlně na hřišti," řekl uzdravený litevský stoper Tadas Kijanskas.Pro zvětšení klikněte.Zdroj: DENÍK

Právě on doléčil problémy se zadním stehenním svalem. K duelu v Mladé Boleslavi si připsal i třicet minut ve středečním Mol Cupu. „Začátek po zranění byl trochu obtížný. Nebyl jsem zrovna v dobré kondici. Každý den je to lepší a lepší," hlásil Kijanskas po osmifinále poháru, kdy Brno porazilo Jihlavu 2:1.

POLÁK DO ZÁLOHY

Lukáš Vraštil vynechal duel v Mladé Boleslavi. Nyní se nabízí jeho spojení s Kijanskasem ve středu obrany, i díky němuž Brňané v úvodních čtyřech kolech dostali jedinou branku. Zkušený Jan Polák pak může po čtyřech ligových zápasech opustit pozici stopera. „Tím, že nebyl k dispozici ani Mihailo Jovanovič, hrál Honza v obraně. Neříkám však, že je to konečný stav. Ale víme, že jeho pozice je spíš ve středu zálohy," prohlásil Habanec, jehož mužstvo je na dvanáctém místě tabulky, tři body od šestých Teplic.

Alespoň v útoku má sedmačtyřicetiletý kouč situaci vyřešenou. Ve středu se trefili Jakub Řezníček i Michal Škoda.

Po jeho proměněné penaltě však Zbrojovka polevila. Na 1:2 snížil Antonín Rosa. „Přišel Rabušic a hra úplně změnila ráz. Bylo to do vítězné, rvavé, o tlaku do šestnáctky. Na to si musíme dát pozor," apeloval Habanec.

Jihlava má jasnou motivaci. V lize zatím jako jediná nevyhrála a celkově čeká na vítězství dvanáct duelů.