Jihomoravané vstoupili do utkání nebojácněji. Po šancích sparťanské akvizice Folprechta a srbského stopera Mitroviče mohli jít do vedení, ale branka padla až tři minuty po přestávce do sítě Zbrojovky. „Mrzí nás úvod druhé půlky, protože výsledek mohl být lepší. Na rozdíl od soupeře jsme své šance nevyužili. Do přestávky jsem byl spokojený jak s defenzivou, tak s ofenzivní částí,“ komentoval duel pro klubový web brněnský kouč Karel Večeřa.

Od 65. minuty hráli Brňané na tři útočníky, až na trestný kop Kalabišky však branku Nalčiku neohrozili. „Chvíli nám trvalo, než jsme se po střídáních zkonsolidovali. Závěr zápasu byl z naší strany už opět dobrý, přestože jsme gól nedali,“ doplnil Večeřa.

Proti Nalčiku už se představil gólman Bureš, jehož trápila viróza, stejně jako Kalabiška, Kaňa či Šamánek. Kvůli lehčím zdravotním potížím nezasáhli do utkání Husár, Pejič, Maroši, Přerovský, Střeštík a Dostálek, do tréninku se však už zapojují.

Nejvážnější situace je u obránce Martina Jílka, který se kvůli zánětu v koleni vrátil z Turecka zpátky do Brna.

Zbrojovka předtím prohrála s Cracovií Krakov 0:1 a porazila Slavii Sofia 2:1. Soustředění zakončí v neděli s Ruchem Chorzów.

Zbrojovka Brno – Spartak Nalčik 0:1 (0:0)

Sestava Zbrojovky: Bureš (46. Hladký) – Kaňa (55. Pernica), Migliorini, Mitrovič, Hamouz – Valenta (55. Brdarovski), Rýdel (50. Simerský), Borek (65. Došek), Folprecht – Kalabiška, Šamánek (65. Rabušic).