Po gólu Škoda slavil se stejným nadšením, jako by si připsal rozhodující branku vyrovnané bitvy. „Dlouho jsme žádný gól nedal a dlouho jsem ani nehrál,“ vysvětloval jedenatřicetiletý útočník.

Po vleklém zranění posbíral několikaminutové úseky v posledních třech podzimních kolech, před týdnem v Chrudimi hrál půl hodiny. Proti Žižkovu dostal šanci v základní sestavě a skóroval poprvé od loňského dubna. „Jsem strašně rád, že jsem konečně nastoupil v základní sestavě, že jsme jako tým podali takový výkon a rozdrtili jsme Žižkov 6:0,“ liboval si Škoda.

Když mu však předtím ve druhé půlce sudí potřetí neuznal branku kvůli ofsajdu, už propadal zmaru. „Asi bych na to chvíli myslel, kdybych gól nedal. Už jsem si říkal, že to není možné, že se snad rozhodčí spikli. Musím se kouknout na video. Nevěřím tomu, že byl třikrát ofsajd,“ popsal nevěřícně brněnský forvard.

Jeho gól už pouze kosmeticky vylepšil povedené představení Zbrojovky, která už ve 29. minutě vedla o čtyři branky. „Měli jsme dobrý vstup, vedení bylo příjemné, ale snažili jsme se pracovat dál na sto procent a úročit věci, které jsme ještě měli,“ uvedl brněnský obránce Pavel Eismann.

Ten brankou v deváté minutě načal domácí kanonádu, kterou odnesl Žižkov. „Jsem sváteční střelec a jsem rád, že mi to tam konečně padlo. Snažil jsem se hlavně trefit, abych neposlal balon někam do patnácté řady,“ pousmál se brněnský zadák.

Zbrojovka po osmnáctém kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY poskočila na šestou příčku o skóre před Ústí nad Labem. „Vyhráli jsme, ale důležité je, že hráči od začátku plnili věci ,které jsme si řekli. Vstoupili jsme do utkání, jak jsme chtěli, dařil se nám aktivní rychlý fotbal a byli jsme odměnění brankami. Hráčům patří dík, jakým způsobem zápas zvládli,“ ocenil brněnský kouč Pavel Šustr.

Žižkov po předchozím vítězství 4:1 s Prostějovem dostal tvrdý direkt a dál mu patří poslední pozice. „Brno má velkou kvalitu hráčů jako Magera, Eismann, Štepanovský, Škoda, tomu nemůžeme konkurovat, kádr máme mladý a nezkušený. Je to vystřízlivění, ale nedomnívali jsme se po Prostějově, že všechno vyhrajeme a záchrana bude jednoduchá,“ pravil kouč Viktorie Miloš Sazima.

Zbrojovka Brno – Viktoria Žižkov 6:0
Poločas: 4:0.
Branky: 9. Eismann, 19. Štepanovský, 22. Šural, 29. Magera, 62. Růsek, 88. Škoda.
Rozhodčí: Dubravský – Ratajová, Novák.
Žluté karty: 33. Rothe, 42. Sukisa, 54. Opluštil, 57. Urbanec, 68. Burda (všichni Žižkov).
Diváci: 2622.
FC Zbrojovka Brno: Halouska – Sukup, Krejčí, Šural, Eismann – Štepanovský, Bariš, Růsek (73. Kříž), Šumbera (64. Vintr) – Škoda, Magera (70. Zikl).
FK Viktoria Žižkov: P. Soukup – Šimek (35. Burda), Auer (46. Stříž), Opluštil, Urbanec – Tusjak, Súkenník, Antl, Kubala – Mashike Sukisa, Rothe (46. Šustr).