Ten bod už nutně potřebovali, i když po zápase litovali ztráty dvou. Přesto brněnští fotbalisté remízou 1:1 v Českých Budějovicích utišili narůstající paniku po čtyřech porážkách v řadě. „Všichni cítíme mírnou úlevu, ale měli jsme vyhrát. Se Slavií jsme zase neměli prohrát, takže výsledkově nám poslední utkání nevyšla," zůstal kritický brněnský kouč Petr Čuhel.

Zbrojovka po dvou třetinách nejvyšší soutěže povyskočila na jedenácté místo. „Remíza jednoznačně pomohla, cítím z mančaftu, že nás lehce nakopla. Podali jsme dobrý výkon. Sice jsme neproměnili velké šance, ale o záchranu hraju skoro celou svou kariéru, a když si mužstvo vytvoří tolik příležitostí s týmem bojujícím o záchranu, hráči si začnou věřit. A určitě tam spadne nějaká šmudla nebo to protrhneme jako Slovácko v Teplicích," připomněl kanonádu 4:0 brněnský kapitán Petr Švancara.

Zbrojovka se drží od sestupového pásma na pět bodů. Po reprezentační přestávce doma přivítá předposlední Hradec Králové, jemuž na podzim podlehla 0:2. „Věřím, že bod s Budějovicemi bude klíčový, a když zvládneme duel s Hradcem, jsme z padesáti procent zachránění. Máme dobrou partu, která nám taky k udržení pomůže a užijeme si úspěšné oslavy stoletého výročí," uvažoval Švancara.

V reprezentační přestávce brněnský celek dvoufázově trénuje, v pátek si ji zpestří přípravným utkáním ve slovenské Nitře. „Máme před sebou další těžké duely s týmy v podobné situaci jako my. Pořád dostáváme laciné branky, potřebujeme odehrát utkání bez chyb. Pauza nám pomůže, aby potrénovali i hráči, kteří byli zranění, a snad už budeme kompletní," přál si Čuhel.

Do přípravy už se téměř naplno zapojily zraněné zimní posily Frejlach s Markovičem, v pořádku je také Lutonský. Na Hradec Králové budou nejspíš všichni připravení. „Běhám, dělal jsem i něco s míčem, vypadá to čím dál lépe. Myslím, že Hradec stihnu," potvrdil záložník Tomáš Frejlach, jenž si poškodil vazy v kotníku. V přestávce Zbrojovka hledá náhradu za stopera Brabce, jenž má jednozápasovou stopku za čtvrtou žlutou kartu. „Může jej zastoupit Avdič, nebo Sus, který obstál proti Plzni," dodal kouč.

S Východočechy čeká Brno podobná partie jako se Slavií, kterou prohrálo 0:1. „Hradec bude v osmi devíti lidech stát na vápně a rozhodne nejspíš jeden gól," tušil kapitán.

Brňané věří, že se zlepšují. „Defenziva v posledních dvou utkáních obstála a i z ofenzivy jsme po Budějovicích lehce nadšení. Měli jsme dobrý přechod do útoku, snad deset zakončení, přinejmenším takovou kvalitu musíme udržet," nabádal Švancara.

Brněnský kapitán na jihu Čech nedal penaltu. „Byl jsem z toho špatný a klukům jsem se omluvil. Ale nemůžu sedět někde v koutě, mančaft mě potřebuje sebevědomého. Rád chybu napravím a penaltu si hned vezmu. Za posledních jedenáct let jsem nedal teprve druhou. Nebudu měnit, co funguje, jen trénuju něco jiného," sdělil forvard.

Klíčové zápasy:

31. března: Brno Hradec Králové (podzimní duel 0:2)

8. dubna: Jihlava Brno (1:5)

28. dubna: Brno Ostrava (1:1)

26. května: Příbram Brno (0:1)

1. června: Brno Slovácko (2:0)