Jihomoravané na hřišti Bohemians 1905 prohráli 0:1 gólem z penalty a do šancí se takřka nedostali. „Bazeljuk začal s mužstvem, ale měl čtrnáctidenní výpadek. Přišel s hendikepem, posouvali jsme ho kondičně a teď začínáme skoro z nuly,“ uvedl brněnský trenér Roman Pivarník.

Jenže čtyřiadvacetiletý Bazeljuk, který za ruskou jedenadvacítku nastřílel šest branek v osmi zápasech, bude připravený v základní sestavě nejdřív za týden na hřišti pražské Sparty. „Buď s ním budeme pracovat za pochodu a celé jaro to nebude ono, nebo vypustíme dva, tři zápasy, aby dotrénoval a v solidním stavu odehrál devět zápasů. Ani jedno není optimální,“ přemítal kouč Zbrojovky.

Pro zvětšen kliknětePřed týdnem v Ďolíčku tak dostal přednost na hrotu útoku osmnáctiletý Martin Zikl, který se perfektně uvedl v závěru podzimu, kdy naskočil do tří utkání a dal jeden gól. Jenže na hřišti klokanů nepodržel vepředu balon. „Paradoxně mu to na Bohemce nevyšlo, ale víme, že v tom je Ziklíkova velká síla, udrží spoustu balonů. Je mladý, třeba se mu nepovedl jeden zápas,“ hájil spoluhráče brněnský záložník Miloš Kratochvíl.


KVALITA NA MÍČI


Ovšem Zbrojovka v sobotu od tří hodin odpoledne na stadionu v Srbské ulici přivítá druhý celek tabulky Sigmu Olomouc. V sezoně její hráči nasázeli 23 branek, víc zaznamenala jen tři mužstva. „Sigma i Bohemka používají zhruba stejně presink i repredsink, tlačí výš, jsou to hodně běhavá mužstva, ale rozdíl spočívá v tom, že Sigma má fotbalovou nadstavbu v práci s míčem,“ všiml si Pivarník.

V roli rozbíječe hanácké obrany se může představit ještě Antonín Růsek, který v týdnu vstřelil v Juniorské lize dvě branky Jihlavě. „Je to jedna z možností. Uvidíme, jak se rozhodneme, ale nerad bych, abychom rotovali v každém utkání. Hráči se potřebuji dostat do klidu a rozstřílet se,“ popsal brněnský trenér.

Olomouc před týdnem doma uhrála bezbrankovou remízu s plzeňským lídrem. „Zbrojovka doma porazila Spartu, Teplice, takže kvalita v tom mužstvu je, což potvrdila i vítězstvím v Tipsport lize,“ poznamenal asistent olomouckého trenéra Ladislav Onofrej.

Na hrotu hanácké sestavy nejspíš naskočí Jakub Řezníček, bývalý brněnský útočník, který v Sigmě hostuje z Plzně. „V zimě jsem ho chtěl hodně do Brna, jenže řešily to mezi sebou Plzeň a Sigma,“ připomněl Pivarník současný přestup útočníka Tomáše Chorého z Olomouce na západ Čech.