Částky na výplatních páskách brněnských fotbalistů budou v příštím měsíci pravděpodobně o něco nižší, než jsou hráči běžně zvyklí. Ti totiž měli v nedělním prvoligovém duelu také zabojovat o zmírnění pokut za nedávné vyřazení od třetiligových Rosic v Poháru České pošty.

Reparát ale Jihomoravanům nevyšel podle představ. V sedmém kole nejvyšší domácí soutěže si odvezli porážku 0:2 z Hradce Králové. „Výsledek ani hra neodpovídala našim představám. Soupeř nás přehrával, a proto po zásluze zvítězil," lamentoval po utkání brněnský trenér Petr Čuhel.

Zbrojovka tak nenavázala na poslední ligový duel, kdy doma jasně přehrála České Budějovice 3:1. Tentokrát si také vytvořila několik slušných gólových šancí, v rozhodující chvíli ale hráči selhali.

Ať už šlo o příležitost záložníka Milana Lutonského z 12. minuty, nebo po změně stran zaváhání s dvěma trefami nejlepšího střelce týmu Luďka Pernici. Mladý obránce neusměrnil v 66. minutě na hranici malého vápna míč do prázdné brány. „Když nedokážeme proměnit ani takové šance, nemůžeme uspět," doplnil Čuhel, který nasadil od začátku i novou posilu obránce Jakuba Brabce.

Dvojitý úder

Domácí rozhodli o svém vítězství v úvodním poločase. Nejdřív v 22. minutě brněnská obrana nepohlídala na hranici ofsajdu Pavla Dvořáka, který poté předložil míč nekrytému Dušanu Uškovičovi.

Druhá rána přišla o devět minut později. Asi z pětadvaceti metrů napřáhl hradecký záložník Jan Šisler a nechytatelnou ranou stanovil konečné skóre utkání. „Sice jsme ve druhé půli vyrovnali hru, ale nebylo to nic platné," krčil rameny Čuhel.

Zatímco Zbrojovka se smiřovala se třetí porážkou letošní sezony, Hradec Králové oslavoval premiérový úspěch za plný počet bodů. „Vítězství chci věnovat všem fanouškům i lidem z klubu. Už před zápasem jsme od nich dostali bábovky a buchty. Moc nám to pomohlo," smál se kouč domácích Jiří Plíšek.

Jeho tým se se sedmi body drží na jedenácté příčce tabulky. O čtyři pozice výš a se třemi body navíc stojí brněnský klub, který čeká doma v neděli pikantní souboj. Od pěti hodin odpoledne nastoupí proti Jihlavě v souboji letošních ligových nováčků.

Hradec Králové - Zbrojovka Brno 2:0 (2:0)

Branky: 22. Uškovič, 31. Šisler. Rozhodčí: L. Kovařík - P. Filípek, J. Moláček. ŽK: Harba, Uškovič - Šoljič, Glaser, Přerovský. Diváci: 4102.

Hradec: Koubek - Holeš, Jánošík, Fukal, Poděbradský - Štěpán (70. Rezek), Šisler, Hochmeister, Harba - Dvořák (74. Zelený), Uškovič (90. Pávek). Trenér: Plíšek.
Brno: Petr - Pernica, Brabec, Šoljič, Husár - Zavadil, Glaser (57. Přerovský), Sus (72. Fall), Lutonský (75. Jurdík) - Mezlík, Švancara. Trenér: Čuhel.