V podzimním duelu ve středu Čech utržila Zbrojovka porážku 1:5. Pět gólů tam dostala ve třech ze čtyř posledních případů. „Boleslav na opticky menším hřišti dostane soupeře pod tlak, ten dělá chyby a domácí je využijí," podotýká brněnský kouč Václav Kotal. „Pokusíme se Boleslavi porážku oplatit. Ne ve výši jako na podzim, ale aspoň nějak vrátit, co jí dlužíme," povídá.

V posledních třech utkáních na brněnském hřišti Zbrojovka ani jednou neprohrála. „Brno je doma nepříjemné, umí zabojovat, bude to velmi těžký soupeř. Platit na něj může hra po zemi po stranách, můžeme domácí přečíslovat a dostávat balony do vápna," uvažuje mladoboleslavský záložník Jan Šisler, který na jaře hostoval v Brně.

Čtvrtý tým ligy

Jedenáctou Zbrojovku čeká po porážce 1:4 ze hřiště plzeňského lídra v neděli čtvrtý celek tabulky. A za týden zakončí těžkou sérii na Letné se Spartou. „Povinnost nám doma velí zvítězit. Pokud získáme tři body, bude to pro nás opravdu rozhodující krok k tomu, abychom už mohli myslet na další ročník první ligy," vystihuje důležitost duelu Kotal.Pro zvětšení klikněte.

Brněnský celek prohrál dva poslední zápasy, před Plzní ještě 0:1 v Liberci. S uzdravením stopera Pavla Košťála věří kouč v bodový zisk. Nemoc doléčil i záložník Jan Sýkora. „Musíme se hlavně vyvarovat hrubých jako s Plzní a opět vycházet z poctivé defenzivy. Věřím, že s návratem k úspěšnému složení obrany kvalita mužstva opět stoupne," přeje si trenér.

V pořádku už je i francouzský útočník Donneil Moukanza. S Mladou Boleslaví naopak dorazí ofenzivní fotbalista, který v minulé sezoně pomáhal Brnu – Jiří Skalák. „Prospěla mu hostování a Boleslav ho koupila ze Sparty za deset milionů. Jeho výkonnost roste, věří si a velmi kvalitně zahrává standardní situace. Nejlepší bude soupeře do nich nepouštět," nabádá kouč.

Ve vzájemných zápasech nedělních soupeřů padá průměrně tři a půl branky. „Silnější soupeř vás vyprovokuje k lepšímu výkonu, na druhou stranu nehraje v obraně tak jako mužstva ze spodku tabulky. Oba celky se snaží o ofenzivní hru, což je pro diváka lepší," doplňuje Kotal.