Zbrojovka věří, že natáhne ligovou sérii pěti zápasů bez porážky také na hřišti deváté Jihlavy. „Hlavně nechceme prohrát, ale jedeme si pro vítězství. To už nám dá klid," uvažoval brněnský záložník David Pašek. Jeho tým má na desátém místě tabulky náskok šest bodů na sestupové příčky. Po utkání v Jihlavě zbývají do konce soutěže tři kola.

Jenže ani soupeř z Vysočiny ještě nemá prvoligovou jistotu, byť má v tabulce o bod víc než Zbrojovka. Jihlava se navíc chlubí solidní formou, až v minulém kole po sedmi zápasech prohrála 0:3 v Jablonci. „Ale v prvním poločase hrála velmi dobře. Viděl jsem ji i v poháru v Plzni, kdy dala soupeři tři góly. Čeká nás velmi těžký soupeř," odhadoval brněnský kouč Václav Kotal před duelem, který začíná zítra v pět hodin odpoledne.

Čtyřiadvacetiletý Pašek má na celek kouče Petra Rady dobré vzpomínky. Podzimní duel totiž rozhodl jedinou trefou. „Vzpomenu si na něj docela rád, přece jen to byl vítězný gól. Věřím, že to zopakuju, přece jen už na gól zase dlouho čekám,"připomněl autor letošních čtyř branek.

Zatímco Zbrojovka potřebuje ustrážit jedenáctigólového Harise Harbu, Jihlava také ví o brněnských hrozbách. „Tvůrce hry je Zavadil, na hrotu útoku je nebezpečný Kroupa. Ovšem pozor si musíme dát i na Paška nebo Skaláka. Brno hraje v posledních kolech dobře a pod tlakem boje o záchranu bojuje," všiml si Rada.

Velkou bojovnost potřebuje v ligovém finiši také Znojmo, které ještě rozdýchává křivdu z Příbrami, kde remizovalo 1:1 kvůli neregulérnímu gólu soupeře. „Naštvání ze závěru posledního zápasu by mělo být pro naše hráče motivace," poznamenal trenér nováčka Leoš Kalvoda.

Jeho svěřenci na patnácté pozici ztrácejí jen bod na Olomouc i Ostravu. „Víme, že už jde o všechno. Vítězství nám nesmírně pomůže. Stále si myslím, že k záchraně by mělo stačit třicet bodů," počítal kouč Jihomoravanů před duelem, který začíná dnes v půl páté odpoledne.

Duel se čtvrtým Libercem představuje pro Znojmo letošní rozlučku s „domácím" prostředím na stadionu v Srbské ulici. V posledním kole totiž doma hraje i Zbrojovka a Znojmo musí do Jihlavy či Olomouce. K šestnácti dosavadním bodům z brněnského azylu chce Znojmo přidat ještě další tři. „Liberci se v posledních zápasech na soupeřových hřištích nedaří, čtyřikrát nezískal ani bod. Rádi bychom sérii našeho soupeře prodloužili," hleděl Kalvoda do statistik.

Liberec však stále usiluje o čtvrté místo, které nyní zaručuje evropské poháry. „Respektujeme sílu soupeře, měl pár vydařených zápasů. My si ale chceme odvézt tři body," sdělil trenér David Vavruška.