Už po půlhodině bylo jasné, jak mezinárodní měření sil skončí. Po podzimu desátý celek druhé Bundesligy si pozval čtrnáctý tým druhé nejvyšší české soutěže ke generálce a po dvou trefách Rangelova a brance Müllera vedl 3:0. „Herně to z naší strany nebylo dobré. Hráči si vyzkoušeli úroveň německého fotbalu, kolik nasazení a důrazu nám chybí,“ pronesl brněnský trenér Petr Čuhel.

Po přestávce završil svůj hattrick Rangelov a debakl dokonal v 86. minutě střídající Reimerink. „Druhý poločas už měl z naší strany slušné parametry , jenže Sedláček a dvakrát Doležal šance neproměnili. Střelecká nemohoucnost a chyby v obraně znegovaly vše pozitivní a nakonec jsme přes zlepšený výkon dostali další dvě branky,“ řekl Čuhel.

Celé utkání odehrál chorvatský stoper Josip Šoljič, poločas pak olomoucký bek Milan Machalický. Na zkoušku přišel také levonohý defenzivní univerzál Petr Šíma. Osmadvacettiletý fotbalista patří slovenské Senici, v nejvyšší české soutěži nastoupil ke 113 duelům v dresu Plzně a Českých Budějovic. „Šoljič už u nás zůstane, u těch dvou se rozhodneme středy. Vzhledem k množství zraněných hráčů ještě se zúžením kádru počkáme,“ doplnil Čuhel.

Energie Cottbus – Zbrojovka Brno (3:0)

Branky: 14., 28. a 68. Rangelov, 34. Müller, 86. Reimerink. Rozhodčí: Siebert. Diváci: 1150.

Cottbus: Kirschbaum – Bittroff (58. Engel), Möhrle, Roger (58. Börner), Ziebig (73. Urban) – Kruska, Banovic (58. Kronaveter) – Müller (58. Reimerink), Adlung (58. Bittencourt) – Sörensen (58. Bilasco) – Rangelov. Trenér Rudi Bommer.

Zbrojovka: Doležal I (46. Hladký) – Pašek, P. Buchta, Šoljič, Kasálek (76. Král) – Michna (46. Pernica), Šíma, Sedláček (58. R. Buchta), Machalický (46. Lutonský) – Doležal II, Švancara (78. Vávra). Trenér Petr Čuhel.