Zbrojovku na hřišti třetiligové Třebíče nastartovaly až dva rychlé góly v osmatřicáté a čtyřicáté minutě prvního poločasu. První po rychlém brejku zakončil hlavou Pašek, druhou branku přidal po ráně do růžku Mezlík. „Paradoxně nám dal první branku Pašek, jehož jsem vedl od jeho čtrnácti let. A v životě se hlavou takto netrefil," trpce se pousmál třebíčský kouč a bývalý prvoligový forvard Zbrojovky Libor Zelníček.

Také v krátké pasáži druhé půle ztratila Třebíč koncentraci a prvoligový favorit přidal dva góly. V jednasedmdesáté minutě skóroval z pokutového kopu podruhé Mezlík, za čtyři minuty se prosadil Markovič. „Projevil se rozdíl dvou tříd mezi oběma týmy, což jsem si před utkáním přál a tak trochu to očekával," glosoval duel brněnský kouč Václav Kotal.

V základní sestavě vyběhli i fotbalisté, kteří v první lize pravidelně nenastupují jako Doležal, Kaščák, Lutonský nebo Šumbera. „Podali podle mě dobrý výkon. Utkání jsme měli pod kontrolou a zaslouženě zvítězili," dodal Kotal. „Chtěli jsme Zbrojovku potrápit, ale bohužel jsme nezvládli dvouminutovku na konci první půle, a bylo po utkání," smutnil Zelníček.

To druholigové Znojmo se s divizními Rosicemi nadřelo. „Jsem spokojený s postupem, ale jinak jsem totálně naštvaný. S tím, jak někteří k utkání přistoupili, jsme si koledovali," zlobil se zkušený znojemský stoper Martin Hudec.

V páté minutě sice nastartoval favorita Odehnal a po půlhodině hry zvýšil chorvatský záložník Kovačič, ale pak Znojmo zvolnilo, což se mu málem vymstilo. Ve čtyřiatřicáté minutě ještě nepotrestal Odehnalův faul z penalty rosický matador Živný, po přestávce už domácí celek zásluhou Hušky snížil. „Do druhé půle jsme šli s tím, že na hřišti necháme všechno, po kontaktní gólu jsme Znojmo dostali pod tlak a bylo vidět, že to jeho hráči malinko nezvládají," všiml si rosický záložník Lukáš Michna.

Dvě minuty před koncem Živný před znojemskou branku změnil směr míče a brankář Andrejko skvělým zákrokem hosty zachránil. V nastavení už přidal vítěznou pojistku Lacko. „Jsme rádi, že jsme Znojmo potrápili, ale po zápase jsme litovali jak prvního gólu, který jsme si dali sami, tak neproměněné penalty a dalších šancí," dodal Michna.

Třetí kolo poháru se uskuteční v sobotu šestého září na hřišti druholigového mužstva, kam přijede Zbrojovka. „Jestli budeme hrát takhle, dostaneme búra a končíme. Výborně jsme sezonu začali, takhle si ji akorát kazíme," štvalo Hudce.

2. kolo Pohár FAČR:

HFK Třebíč – Zbrojovka Brno 0:4

Poločas: 0:2. Branky: 40. a 71. (PK) Mezlík, 38. Pašek, 75. Markovič. Rozhodčí: Jílek – Dobrovolný, Kotalík. ŽK: 62. P. Svoboda (T). ČK: 69. Š. Svoboda (T). Diváci: 430.

HFK Třebíč: Kotnour – P. Chalupa, Komínek, M. Chalupa, Š. Svoboda – Dobrovolný (87. Kostelecký), Chlup, P. Svoboda (83. Podzemský), Ošmera – Šťourač (75. Florián), Havránek.

Zbrojovka Brno: Doležal – Buchta, Košťál, Jugas – Hyčka (46. Fischer), Mezlík, Kaščák, Lutonský – Vávra (46. Zavadil), Pašek, Šumbera (61. Markovič.

Slovan Rosice – 1. SC Znojmo 1:3

Poločas: 0:2. Branky: 68. Huška – 5. Odehnal, 29. Kovačič, 90+2. Lacko. Rozhodčí: Nenadál – Jiřík, Antoníček. ŽK: 63. Polák, 86. Malata, 89. Huška – 67. Ledecký, 77. Okleštěk, 88. Žondra. Diváci: 380.

Slovan Rosice: Balčirák – Oprchal (82. Foral), Polák, Huška, Chlup – Michna, Lang, Havlásek (71. Selinger), Pšikal (63. Těžký) – Živný, Malata.

1. SC Znojmo: Andrejko – Hříbek, Hudec, Odehnal, Hrazdílek – Lacko, Okleštěk (90. Yonov), Kovačič (61. Buchta) – Helísek (83. Stáňa), Žondra, Ledecký.