„Nebudeme vzadu mít zaparkovaný autobus, chceme být na míči, vytvářet si prostor. Jsem přesvědčený, že s naší kvalitou přetlačíme soupeře kombinačně,“ uvedl brněnský trenér Svatopluk Habanec.

Hodně se očekává od uzdraveného špílmachra Zavadila, který osm měsíců nehrál po operaci kolene. „Zavoš je kvalita sama o sobě, umí dát balon a určitě je plus, že se vrátil,“ sdělil brněnský útočník Jakub Řezníček, který na podzim dal jen tři branky.

Ale na soustředění v Turecku se trefil třikrát. „Doufám, že už góly budou padat dál,“ přál si urostlý forvard.

RYCHLOST MYŠLENKY

Vedle osmatřicetiletého Zavadila se patrně do středu hřiště postaví o tři roky mladší Jan Polák. Budou soupeřům stačit? „Nezáleží jen na rychlosti běhu, ale rozhoduje rychlost myšlenky a přihrávky. Oba mají velký přehled,“ přemítal bývalý záložník Zbrojovky Jan Maroši.

Na kraji zálohy zase řádí nigerijský rychlík Musefiu Ashiru. „Jednou bude mít vyšší cenu, než za kterou jsme ho pořizovali,“ prorokoval Habanec.

Zbrojovce se na hřišti Teplic daří, v posledních třech případech tam vyhrála 1:0. „Není úplně nejtěžší soupeř, kterého jsme mohli dostat, hrát se dá všude,“ uvažoval o šestém celku Řezníček.

Brňané potřebují jaro dobře zahájit, protože se krčí na čtrnácté příčce. „Nechceme neustále opakovat slovo záchrana, náš cíl je pohybovat se ve středu tabulky,“ dodal kouč.