Brněnští fotbalisté nepoznali porážku už čtyři utkání v řadě. „Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání, což se potvrdilo. Remíza je podle mě zasloužená, musíme ji vzít. Bod z Ostravy je dobrý," povídal brněnský trenér Petr Čuhel.

Na ostravských hráčích byla od první minuty patrná velká snaha o první letošní domácí vítězství, největší nebezpečí představovaly především standardní situace v podání kapitána Baníku Martina Lukeše. Brankář Radek Petr však kryl pokusy Jána Greguše i Zdenka Kaprálika.

Do vedení poslal Jihomoravany svou hrubkou ostravský brankář Antonín Buček. V poslední minutě první půle se pokusil o kličku, ale balon si příliš pokopl a před dotírajícím Michalem Škodou jej odehrál pouze k Milanu Lutonskému, který jej obloučkem poslal do branky. „Byla to moje chyba. Nevím, co k tomu říct víc," kál se po utkání Buček.

Lutonský vstřelil svou první prvoligovou branku. „Doufám, že jen u ní nezůstanu," smál se šťastný střelec.

Ostrava zápas i přes vlnu posledních neúspěchů nezabalila a v 56. minutě se dočkala vyrovnání. Na přímý kop Lukeše naskočil Michal Frydrych a hlavou srovnal. V 69. minutě se v obrovské šanci ocitl brněnský forvard Milan Halaška, ovšem sám před gólmanem ještě volil kličku a míč mu sebral dobíhající protihráč.

Na druhé straně se blýskl Petr, který rukou vyškrábl pokus domácího forvarda Tomáše Majtána. Neujala se ani povedené rána Davora Kukece, kterou brněnští obránci srazili na roh.

V 77. minutě víc než deset tisícovek diváků bouřilo, protože po sedmi měsících nastoupil na hřiště ostravský miláček Václav Svěrkoš, který doléčil přetržený přední zkřížený vaz v koleně. A o čtyři minuty později se málem nachomýtl k brance. Jeho hlavičku po centru Lukeše vyrazil gólman Petr pouze k Antonínu Fantišovi, a ten míč poslal do sítě. Pomezní sudí však odmával ofsajd a rozhodčí gól neuznal.

Ostrava tak nadále zůstává v sestupovém pásmu. „V závěru jsme si vytvořili tlak, měli jsme spoustu šancí, bohužel nám to tam nespadlo. Klukům nemám co vyčíst, dřeli, bojovali, ale je to pořád stejná písnička. Jedna hrubá chyba nás zase připravila o dva body," mrzelo ostravského kouče Radoslava Látala.

11. kolo první fotbalové ligy:

Baník Ostrava – Zbrojovka Brno 1:1 (0:1)

Branky: 56. Frydrych – 45. Lutonský. Rozhodčí: M. Paták – Moláček, Mokrusch. ŽK: Frydrych – Brabec. Diváci: 10.126.

Ostrava: Buček – Frydrych, Vomáčka, Kaprálik, Mach – Lukeš, Greguš (33. Vašenda, 77. Svěrkoš), Droppa, Milosavljev (61. Kukec) – Majtán, Fantiš. Trenér: Látal.

Brno: Petr – Pašek, Brabec, Pernica, Husár – Mezlík, Šoljič, Zavadil, Lutonský (84. Glaser) – Škoda (90. Sus), Halaška (70. Jurdík). Trenér: Čuhel.