I soupeř Zbrojovky má o motivaci postaráno. Z aktuálně pátého místa útočí na postup do předkola Evropské ligy. „Vnímáme, že už nás všichni v podstatě odepsali. Musíme zabrat a udělat za každou cenu první krok k záchraně. Nedaří se nám to už několik kol,“ řekl brněnský útočník Michal Škoda.

Zápas 27.kola první fotbalové ligy. INFOGRAFIKA.Zdroj: DENÍKJablonec je zatím nejlepší tým jarní části nejvyšší soutěže. To ale podle Škody nehraje zásadní roli. „Připravujeme se stejně jako na každé utkání, ale musíme to konečně předvést na hřišti. Soustředíme se hlavně na sebe. Neřešíme, že má Jablonec povedené jaro,“ vysvětlil.

Trenér Zbrojovky Roman Pivarník po svých svěřencích vyžaduje hlavně odvahu. „Čeká nás těžký zápas, ale nechci kalkulovat podle soupeře. Musíme být sebevědomí a na hřišti předvést naši hru,“ přemítal kouč.

Brňané podle něj musí zlepšit standardní situace. „Dlouhodobě v nich máme špatné statistiky, nedokážeme se prosadit. Nejsme dost agresivní,“ vyzdvihl největší problém ofenzivy Pivarník.

Trenér Zbrojovky Brno Roman Pivarník.
Jsme poctiví, ale bojíme se, říká trenér Zbrojovky Pivarník

A jak vidí cestu k záchraně? „Nedá se nic dělat. Jihlava vyhrála na jaře první čtyři zápasy, my musíme urvat poslední čtyři,“ poznamenal s úsměvem kouč.

Severočeši bojují o postup do pohárové Evropy na dvou frontách. Ve středečním finále českého poháru v Mladé Boleslavi je čeká pražská Slavia. A v sázce je přímý postup do Evropské ligy. „V Brně nás čeká těžký zápas, pohár zatím v hlavě nemáme. Je to asi poslední šance Zbrojovky, kdy může získat naději na udržení v lize. Chceme hrát pořád stejně a bodovat,“ zmínil na klubovém webu jablonecký lodivod Petr Rada.

Ani Škoda nečeká, že soupeř bude před pohárem šetřit opory. „Jablonec do toho bude šlapat. V poháru se jim nemusí zadařit, potřebují být v ligové tabulce co nejvýš,“ věděl forvard.

Zavřený sektor L:
Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace rozhodla, že za chování fanoušků bude v sobotu proti Jablonci na stadionu v Srbské ulici zavřený sektor L. Permanentkáři a majitelé lístků na tuto tribunu mají vyhrazená místa v deváté až třinácté řadě tribuny M.