Pro nadcházející prvoligový ročník už Zbrojovka nepočítá s konžským záložníkem Francim Litsingim nebo Janem Štohanzlem, který začne jenom s brněnskou juniorkou. „Uvidíme, jak bude nadále vypadat jeho angažmá. Moje očekávání nenaplnil,“ sdělil Deníku Rovnost brněnský kouč Svatopluk Habanec.

Litsingi za roční hostování na jihu Moravy zasáhl jen do jedenácti utkání a většinou jako střídající hráč. „Jeho zdravotní stav po přípravě nebyl úplně optimální, což se ho drželo prakticky do konce sezony, tím pádem u nás nebude pokračovat,“ objasnil trenér.

Do německého Stuttgartu se vrátil také ukrajinský forvard Boris Tašči, který v Brně hostoval. „Nabídku od nás dostal, ale nevíme, jak bude Stuttgart reagovat, podmínky u nás jsou dost odlišné,“ doplnil kouč.

Brněnské změnyODCHODY
Pavel Zavadil => Opava
Jakub Řezníček => Plzeň
Boris Tašči => návrat do VfB Stuttgart
Franci Litsingi => konec hostování ze Sparty
Jan Štohanzl => hledá si angažmá
PŘÍCHODY
Tomáš Pilík <= Příbram

K tomu si připočtěte už avizované odchody Pavla Zavadila do Opavy a Jakuba Řezníčka do Plzně. Z toho vychází, jak nutně musí Zbrojovka posílit. Pilík zaujme místo ofenzivního mozku místo dlouholetého vůdce Zavadila. „Brno je pro mě nová motivace, hodně se těším a doufám, že se nám bude dařit, abychom divákům dělali radost,“ prohlásil brněnský nováček.

Na startu přípravy se k prvnímu týmu Zbrojovky připojí i několik navrátilců z hostování: gólmani Pavel Halouska a Jiří Floder, útočník Tomáš Brigant a obránce Mihailo Jovanovič. „Karviná má o mě zájem, ale zatím se asi kluby nedomluvily. Trenér Habanec mi volal, že se mnou počítá a začínám v Brně. Mám ještě roční smlouvu, uvidíme, jak to dopadne,“ sdělil srbský zadák Jovanovič. Do přípravy s juniorkou se zapojí také Jakub Kučera a Stanislav Vávra, na jehož služby klub registruje zájemce.

Do Brna se měli z Plzně jako součást transferu za Řezníčka přesunout útočník Tomáš Poznar a záložník Martin Chrien, ale zatím Zbrojovku neposílili. „Jednáme, ale jasno bude až příští týden,“ nastínil situaci Habanec.

Hostování v norském Lilleströmu končí útočníkovi Michalu Škodovi, ale jeho návrat do Brna se jeví nepravděpodobně.

Nový kontrakt podepsal se Zbrojovkou záložník Milan Lutonský. Objevila se také spekulace o možném příchodu záložníka Jakuba Petra, který skončil v Olomouci. „Ještě ve Slovácku jsem měl o toho hráče zájem, tentokrát ne,“ reagoval brněnský kouč.