Do sítě Vítkovic v sobotu zaznamenal dvě trefy a výrazně pomohl k vítězství 4:2 ve 28. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Stihl je už do sedmé minuty, nejprve hlavou a pak nohou. „A abych dal takhle rychle dva góly? To nepamatuju. I když takhle bláznivé úvody zápasu už jsem zažil,“ radoval se Štepanovský.

Dvěma zásahy navázal na dvě domácí trefy, které dal při vítězství 2:0 nad Hradcem Králové. Čtyři góly v řadě dal v brněnském dresu jeden hráč naposledy v roce 2015, a to Jakub Řezníček. „Je dobře, že se našel někdo takový, Peťa to tady má od začátku docela těžké ohledně toho, jak ho lidi brali. Teď dokazuje svoji kvalitu a sílu. Strašně nám pomáhá nejen tím, že dává góly, ale na hřišti nevypustí ani jeden souboj,“ chválil ho brněnský spoluhráč Lukáš Magera.

Právě na bývalého reprezentačního útočníka se Štepanovský dotáhl na druhé pozici v tabulce střelců soutěže, oba dali jedenáct branek. „Mé maximum bylo osm ještě na Slovensku. Jsem rád, že mi to tam padá a znamená to body,“ uvedl na klubovém webu Štepanovský.

Jachtař Ondřej Teplý bojuje v Aténách o postup na olympijské hry v Tokiu.
Vrchol sezony nastává. Jachtař Teplý bojuje o místo na možná poslední olympiádě

Právě Vítkovicím dal slovenský rychlík dva góly i v listopadu, tehdy šlo o jeho premiérové zásahy v brněnském dresu. „Peťa je především pracant, náběhový hráč, který nevypustí žádný souboj. Jeho proměna přišla s proměňováním šancí, začal si víc věřit, dostává se do zakončení a víc střílí. Jeho výkon je však podložený tím, že neustále pracuje, nabíhá a pohybuje se tam, kde má být, když přichází centr. Teď po standardce zase dával branku na zadní tyči, kterou zavíral,“ okomentoval svého svěřence brněnský kouč Pavel Šustr.

Ligové body Petera Štepanovského
Slovan Bratislava: 55 utkání/1 gól/2 asistence
FK Senica: 30/4/1
Spartak Trnava: 17/2/4
Bananc Jerevan: 13/3/0
Dunajská Streda: 67/8/8
MFK Karviná: 21/0/2
Zbrojovka Brno: 26/11/6

Pořádně se rozstřílel až s novým koučem Zbrojovky, v úvodních dvou jarních utkáních skóroval třikrát, v posledních čtyřech kolech pětkrát. „Ze začátku jsme to měli těžké, všichni jsme si na sebe zvykali. Teď víme, že Peťa je náběhový hráč, umí se postavit na správné místo, v každém zápase se dostane do příležitosti, jde o jeho chytrost. Víme, co od něho čekat. Ze začátku jsme nehráli tak, aby Peťa mohl vynikat,“ uznal Magera.

Jedenatřicetiletý slovenský hráč se často dostává před branku z pozice pravého krajního záložníka a sedí mu styl, který Zbrojovka praktikuje. „Určitě mu prospívá, že když získáme míč, hrajeme nahoru do náběhů, takže může chodit do brejkových situací. Za kariéru posbíral spoustu zkušeností. Pracuje a fotbal mu to dává zpátky,“ ocenil Šustr.

V cestě do baráže o nejvyšší soutěž tak Zbrojovka našla střelce, který zaskakuje za kanonýra Mageru. Ten na trefu čeká už osm utkání. „Neřeším, který hráč dává branky, i když samozřejmě primárně jsou od toho útočníci. Budu rád, když se Lukáš Magera nebo Ondra Pachlopník prosadí, aby zúročovali práci celého týmu. Na druhou stranu Peťovi to teď vychází i díky součinnosti všech hráčů. Mageru si soupeř víc hlídá, obsazuje ho a otevírají se tím vrátka právě pro takové běžce,“ vysvětlil brněnský trenér.

Na velmi těžkého soupeře narazili baseballisté Třebíče v další sérii extraligy.
Cycle Američana Bridise nestačil. Nuclears podlehli brněnským Drakům

Zbrojovka potřebuje góly od jakéhokoli střelce, aby dosáhla na baráž. Dvě kola před koncem sezony patří Brnu třetí pozice dva body před Hradcem Králové. „V poslední době spíš řeším, kolik máme bodů. To mě těší víc, než abych střílel pořád branky. Ze začátku sezony jsem je dával, ale body moc nepřibývaly. Jako útočník chci góly vždycky dávat, ale na chvíli mi zvlhnul prach,“ poznamenal Magera.

O prolomení půstu se pokusí v sobotu od tří hodin odpoledne v domácí derniéře proti Třinci.