„Měli jsme vyhrát úplně jasně, vytvořili jsme si milion šancí. Ale když nedáme gól, nemůžeme vyhrát, takové zápasy v naší situaci musíme zvládat,“ mrzelo Zikla.

Ve druhém poločase měl blízko k prolomení bezbrankového skóre, jeho hlavičku však zastavilo břevno hostující branky. „Mrzí to. Je to o štěstí, buď gól padne, nebo ne, nepodařilo se. Měli jsme i další šance. Když takový zápas nevyhrajeme, je to těžké,“ smutnil brněnský talent.

Zbrojovka už v první půli trefila břevno, po Ziklově příležitosti z dorážky mířil do tyče ještě Michal Škoda. Sebevědomý výkon na vítězství nestačil. „Od začátku zápasu jsme si věřili a myslím, že to šlo vidět i na hřišti. Je strašná škoda, že to nevyšlo, měli jsme duel ve svých rukách. Doufal jsem celý zápas, že se míč někde odrazí a dáme gól. Nestalo se a je to smutné,“ litoval Zikl.

Až na předzápasovém tréninku se dozvěděl, že v základní sestavě dostane přednost před Antonínem Růskem i ruským forvardem Konstantinem Bazeljukem. „Celkem se mi teď dařilo, ale nepřemýšlím nad tím, jestli budu hrát. Makám a když to přijde, tak to přijde,“ hlesl mládežnický reprezentant.

Trenér Pivarník si všiml, jak v reprezentační přestávce pracoval. „Na Martina došel útlum po přípravě, ale vzestup byl už vidět v zápase v Senici. Chodil hrát za juniorku, dorost, čtrnáct dní jsme individuálně pracovali na zakončení, začal vypadat dobře, proto jsem se rozhodl pro něho. Je hodně bojovný a nezklamal, odehrál velmi dobrý zápas,“ hodnotil brněnský kouč.

V nejvyšší soutěži zasáhl teprve do šestého utkání v kariéře, patrně také nejtvrdšího. „Docela to bolelo, párkrát jsem dostal zezadu do hlavy, což nebylo moc příjemné, ale s tím musím počítat. Domácí hodně zalezli, připravili jsme se na to,“ pronesl Zikl.

Zbrojovka se osm kol před koncem ročníku krčí na předposlední patnácté pozici a nervozita v kabině stoupá. „Musíme být tak odolní, abychom ji moc nevnímali, i když to samozřejmě nejde. Na hřišti se od toho musíme odpoutat a makat, snad se to vydaří,“ vyhlížel záchranu robustní forvard.

V sobotu se Brňané pokusí o zázračné body opět na domácím hřišti s pražskou Slavií. „Samozřejmě zkusíme vyhrát, i slávisté jsou porazitelní. Musíme pořád doufat, snažit se až do poslední chvíle zachránit a přijde to,“ nabádal Zikl.