Na středomořské souostroví odletí 18. ledna a vrátí se o týden později. Sehraje tam tři zápasy. „Vím, kde Malta leží, ale ještě jsem tam nebyl. Rád tam zavítám,“ pousmál se brněnský záložník Ladislav Krejčí.

Zbrojovka navíc na soustředění ušetří, protože ho zaplatí pořadatel turnaje. „Hodně let jsme o něčem podobném přemýšleli, uvažovali jsme i o jiných destinacích, ale na Maltě jsme si řekli, že je to skvělé. Klubům jsme připravili kompletně hrazené tréninkové soustředění s veškerým servisem,“ sdělil Lubomír Ježek, vedoucí manažer sponzoringu Tipsportu.

Finále Tipsport ligy. Bohemians Praha 1905 - Zbrojovka Brno
Zbrojovka opanovala Tipsport ligu, vyhrála posedmé v řadě

Nebýt takové nabídky, sedmý celek druholigové tabulky za teplem nevyrazí. „Je to spíš zpestření. Kdyby nám ho neumožnil Tipsport, do tepla určitě nepojedeme,“ potvrdil trenér Zbrojovky Pavel Šustr.

Na Maltě se jeho svěřenci představí v semifinále turnaje a boji o medaile. Do Final Four postoupí pouze vítěz základní části, pořadatel pak pozval dva hosty, Slovan Bratislava a Mladou Boleslav. „Jsou to kvalitní soupeři a jsme rádi za tuto možnost. Hlavně si zatrénujeme na trávě a nemusíme hrát jen na umělkách v té zimě,“ radoval se Krejčí.

Prostor před brněnským dolním nádražím chtějí proměnit. Přidají čekárnu s internetovým připojením a zeleň.
Za pohodlím do kontejnerů. Dolní nádraží zvelebí nová čekárna nebo toalety

Pořadatelé rovněž domluvili přípravné duely s nejlepšími týmy tamní nejvyšší soutěže. Hrát se bude na národním stadionu Ta’ Qali s kapacitou pro téměř sedmnáct tisíc diváků. „Byl jsem na Maltě poprvé v životě a mile mě překvapil servis, hrací i tréninkové ploch, do kterých hodně investovali,“ ocenil bývalý reprezentační gólman a patron turnaje Jaromír Blažek.

Zbrojovka zamíří na zahraniční soustředění jako jeden ze dvou druholigových klubů, vedle ní už vyrazí jen České Budějovice. Podle kouče by však případné setrvání na jihu Moravy přípravě týmu neuškodilo. „Neshledávám na soustředění žádné výhody ani nevýhody. Umělé trávy, kde trénujeme i hrajeme, jsou nové a v dobrém stavu. Sice budeme v teple a na přírodní trávě, což může být výhoda, ale taky se třeba vrátíme a trávníky budou vypadat hrozně,“ poznamenal Šustr.

FC Zbrojovka Brno podlehla FC MAS Táborsko (modrá) 1:4
Zbrojovka doplatila na naivní chyby i nedůslednost a podlehla Táborsku

To devatenáctiletý záložník vítá, že umělý povrch aspoň na chvíli vymění za přírodní. „Jsem náchylný na záněty, nedělá mi to moc dobře. Zatím musím zaklepat, že je vše dobré, snad mi to vydrží,“ přál si Krejčí.

Tipsport liga při svém 22. ročníku prošla zásadní obměnou, sice zůstalo rozdělení týmů do čtyř základních skupin, ale výsledky se započítávají do jedné společné tabulky.

Lukáš Dostál
Na juniorském šampionátu zářil. Nyní ční před Dostálem extraligový debut

Pořadatelé mezi mužstva rozdělí rekordní odměny 800 tisíc korun. Vítězi základní části připadne 160 tisíc korun, prémii dostane i dvanáctý celek.