Teď doufají v zopakování úspěchu i ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE, kde se v sobotu od čtvrt na jedenáct dopoledne utkají na Julisce s Duklou Praha. Do hlavního města se s týmem vydají také vracející se záložníci Peter Štepanovský s Ondřejem Pachlopníkem, kteří se po zranění poprvé představili v pohárovém klání na Hané. „Zapojení obou hráčů je pro nás samozřejmě dobré. Zvedne se tím konkurence v týmu a varianty pro sestavu,“ chválil si pro klubový web návrat dvou záložníků trenér Zbrojovky Pavel Šustr. Štepanovského postrádal šest týdnů, Pachlopníka téměř čtvrt roku.

ROZPAKY PŘES VÝHRU

Za posílení týmu je vděčný i záložník Robert Bartolomeu, který v pohárovém klání v Olomouci vstřelil výstavní branku na 2:0. Navzdory tomu, že se mu tím zvýšila konkurence na postu. „Boj o pozice je vždycky a vždycky bude. Každý chce hrát a soutěživost je samozřejmostí. Spíš je to ale o týmu. Návrat určitě vnímáme pozitivně. Je dobře, že se oba uzdravili a můžou pomoct,“ přesvědčoval šestadvacetiletý křídelník.

Před papírově lehčím utkáním s Olomoucí si Brňané nepřipouštěli neúspěch. I přes přesvědčivé vítězství však trenér Šustr nebyl spokojený. „Splnili jsme povinnost, vyhráli a postoupili dál. Je ale potřeba říct, že šancí jsme měli mít víc a skóre mělo být vyšší,“ řekl k utkání brněnský kouč.

Až na tři změny v sestavě se Zbrojovka držela své hry a nezkoušela nic nového. „Nijak zásadně jsme neexperimentovali. Na hrotu nastoupil Kuba Přichystal, na pravém beku se na svou pozici vrátil Ondra Sukup a vlevo naskočil Fousy (Adam Fousek – pozn. red.) místo Šimona Šumbery,“ popsal Bartolomeu.

ZKOUŠKA NA JULISCE

V sobotu dopoledne čeká hráče Zbrojovky o poznání těžší výzva v podobě pražské Dukly, která ještě loni hrála nejvyšší soutěž. „Některé týmy jen zalezou, ale Dukla je jiná. Chce hrát fotbal. Stejně to ale bude záležet jenom na nás. Musíme hrát disciplinovaně a nepouštět je do žádných šancí,“ předvídal brněnský záložník.

Měření sil s loňským účastníkem první ligy v Praze může Brňanům ukázat, zda i přes váhavý vstup do soutěže může pomýšlet na postup. Fotbalisté Zbrojovky však duel nevnímají jako zkoušku. „I kdybychom prohráli, což si nikdo nepřipouští, nemyslím, že by to mělo dopad na mentalitu. Zápas určitě dost napoví o některých věcech, ale nebereme ho jako křest pro první ligu,“ vysvětlil Bartolomeu.

Dukla vstoupí do souboje se Zbrojovkou posilněná jednoznačnou pohárovou výhrou nad Berounem 7:0. „Doufám, že nám to pomůže do sobotního zápasu s Brnem,“ prohlásil pro klubový web dukelský trenér Roman Skuhravý.