V čele tabulky je aktuálně o skóre Baník před Lednicí, třetí Hroznová Lhota ztrácí na vedoucí tandem tři body. „Jsme rádi, že se nám podařilo dostat na první pozici. Chceme se o čelo poprat, protože Ratíškovice i historicky patří do vyšší soutěží než I. A třídy,“ narážel trenér Baníku Petr Zemánek na úspěšnou minulost klubu, který hrál většinu své historie krajský přebor, ale nakoukl také do třetí a na přelomu tisíciletí dokonce i do druhé ligy.

Čela tabulky
Krajský přebor
1. Start Brno 52 bodů
2. Ráječko 49 bodů
3. Mutěnice 48 bodů
I. A třída, sk. B
1. Ratíškovice 46 bodů
2. Lednice 46 bodů
3. Hroznová Lhota 43 bodů

Za vzestupem tradičního klubu patří podle ratíškovického trenéra, který si zahrál nejvyšší soutěže za Drnovice a Zlín, především zlepšená defenziva. „V minulé sezoně obdržel tým skoro padesát gólů. Hodně jsme se na obranu po mém příchodu zaměřili a vyplácí se to. Daří se nám také proto, že tým před sezonou nedoznal prakticky žádných změn a je na sebe zvyklý,“ podotkl Zemánek.

Klub podle něj zažívá světlé chvíle i díky aktivnímu a zapálenému vedení, které fotbalem žije. V Ratíškovicích například přišli s nápadem na krajské úrovni nevídaným. Klub po každém utkání pořádá tiskové konference, na kterých vždy hodnotí zápas trenéři obou soupeřících týmů. „Jde o zpestření. Je to i krok pro fanoušky, kteří se nedostanou na zápas. Záznamy dáváme na internet, takže se lidé můžou podívat,“ prohlásil Zemánek.

Peter Štepanovský.
Zbrojovku tlačí k baráži slovenský faktor, probuzený střelec Štepanovský

Zatímco Ratíškovice se těší z posunu do čela, Boskovice v krajském přeboru po dlouhých měsících o výsadní postavení v tabulce přišly. Z prvního místa je minulý týden sesadil Start Brno a Boskovice i vinou klopýtání klesly až na současnou čtvrtou pozici. „Krajský přebor je hodně vyrovnaný, není těžkého ani jednoduchého soupeře. Nám několik zápasů nevyšlo, bylo to i kvůli zraněním, ale věřím, že se ještě zvedneme,“ pravil hrající trenér Boskovic Lukáš Martínek.

Ohrozit pozici nového lídra ale bude podle něj značně obtížné. „Bylo by zvláštní, kdyby nebyli první vzhledem k nadstandardním podmínkám, které mají. Myslím, že už je nikdo i při přihlédnutí k jejich výhodnému losu ve zbývající části sezony nepřeskočí,“ uzavřel Martínek.