Na druhou stranu ani osm bodů a druhá nejlepší ligová bilance v tomto období jej neodpoutala z poslední příčky. „Je to trochu frustrující, ale musíme to tak brát. Soutěž je ve druhé polovině tabulky strašně vyrovnaná," upozornil kouč Leoš Kalvoda na fakt, že šestnáctý a devátý celek dělí pouze dva body. „Po počátečních rozpačitých výkonech jsme si už na první ligu zvykli. Jsme zatím sice poslední, výhoda ale je, že nemáme žádnou výraznou ztrátu," potěšilo aspoň trenéra.

Další z příležitostí vyšvihnout se pořadím vzhůru mají Jihomoravané v sobotu od čtyř hodin odpoledne, kdy v brněnském azylu stadionu v Srbské ulici hostí třináctibodové deváté Slovácko. „Chceme ho porazit, abychom se ideálně dostali před něj," plánoval Kalvoda, jehož mužstvo ztrácí na soupeře dva body.

Náročnou prověrku před víkendem absolvovalo Znojmo v úterý v odvetě osmifinále poháru. Na Letné podlehlo domácí ligovému suverénovi Spartě jen těsně 1:2. „Dokázali jsme si, že v posledních zápasech máme dobrou formu. I když jsme vypadli, můžeme se teď o to víc soustředit na nejvyšší soutěže," uvedl levý obránce Tomáš Cihlář.

Pokud chce nováček navázat na poslední povedené výkony, musí ubránit především rychlé brejky a nebezpečné standardní situace Slovácka. „V těch je soupeř velice nebezpečný především od stožárů Doška, Košůta nebo Trousila. Tipuji, že na tom jeho trenér Habanec postaví svůj taktický plán. Naopak nám budou naši vysocí hráči citelně scházet," přiblížil Kalvoda absenci zkušeného stopera a kapitána Todora Yonova nebo středního obránce Daniela Odehnala.