Na jejím posledním místě v tabulce a sestupem do ČFL to ale pro Pražany nic neměnilo. To Znojmo si už zajistilo záchranu v minulém kole remízou ve Varnsdorfu. „Tím se asi trochu vytratilo nasazení a bojovnost. Sparta má ke konci jara výbornou formu a musím říct, že vyhrála zaslouženě," podotkl znojemský trenér Bohumil Smrček, jehož tým na jaře trápila hlavně mizerná koncovka.

„Vždyť jsme za posledních deset zápasů dali tři góly," počítal brankář Vlastimil Hrubý. Ten svůj tým v závěru zápasu zachránil od výraznější porážky. Aktivní Kadeřábek si na něj ale nepřišel.

„Podle mě u nás na jaře lepší soupeř nehrál. Od té doby, co tým výrazně omladili, se jim daří skvěle," vysekl svým přemožitelům poklonu znojemský brankář,

Sparta byla lepší po celý zápas. V 51. minutě nejprve z pětadvaceti metrů parádně orazítkoval břevno Jirásek a v 76. minutě pak mířil do pravé tyče Jánoš.

Kýženého gólu se nakonec Pražané dočkali v 80. minutě, kdy střídající Valenta vrátil do brány vyraženou střelu Rady. „Jsem hodně rád, že jsme se zachránili o kolo dřív a nemuseli jsme se stresovat až do posledního zápasu. Před rokem to ale byli větší nervy," usmíval se Smrček při vzpomínce na loňskou sezonu.

Necelá pětistovka Znojemských fanoušků domů neodcházela spokojená. Gólový stroj se totiž zasekl. „Odvrátilo se od nás štěstí," nechápal brankář Hrubý.

Jeho trenér měl jasnější vysvětlení. „Podzim se nám povedl výborně, dařilo se nám i v poháru. Když jsme pak na začátku jara porazili Zlín i Jihlavu, asi jsme podlehli sebeuspokojení. I tak si myslím, že se v letošní sezoně asi nemáme za co stydět," myslel si Smrček, který se stal prvním koučem v dějinách znojemského fotbalu, který udržel druhou ligu dvě sezony po sobě.