Závěrečná série zápasů MSFL přinesla vlnu rozličných emocí především pro pětici týmů. Zklamání prožívá Znojmo, které sice zvítězilo nad rezervou Jihlavy 3:0, ale s devětapadesáti body obsadilo druhé nepostupové místo. Hlučínu stačila k druholigovým oslavám remíza, kterou si přivezl z Ostravy a z šedesáti body MSFL vyhrál.

„Ten jeden bodík nám asi nedá spát. Už dopředu jsme avizovali, že šedesát bodů nám bude stačit. A měli jsme pravdu. Kdybychom doma na jaře zbytečně neztráceli body, mohli jsme teď slavit,“ zklamaně pronesl manažer klubu 1. SC Znojmo Karel Hodák.

Pořád ale existuje možnost, že se znojemští fotbalisté do druhé ligy podívají. „Nikde není napsané, že Hlučín bude druhou ligu hrát. Nechceme nic kupovat, ale pokud bude možnost postoupit z druhého místa, využijeme ji. Pokud ne, o druhou ligu se popereme příští rok,“ dodal Hodák.

Na opačném pólu tabulky se v posledním duelu sezony zachránily Mutěnice, které porazily 2:0 Uničov. Se ziskem šestatřiceti bodů jim patří konečná dvanáctá příčka.

Posledním sestupujícím se stalo Blansko, kterému zasadila poslední ránu do vazu porážkou 4:2 brněnská juniorka. „Na jaře jsme uhráli jenom dvanáct bodů. O sestupu rozhodly domácí zápasy, kdy jsme byli často lepší, ale ztráceli jsme body. Jsem přesvědčený o tom, že tým se nerozpadne a půjdeme z divize znovu na postup,“ hodnotil blanenský forvard Petr Čejka.

Velmi povedenou jarní jízdou se pod režisérskou taktovkou kouče Vladimíra Michala prezentovalo brněnské béčko. V posledním utkání sezony juniorka v omlazené sestavě sestřelila právě Blansko. „Na jaře bylo těžké vydovolat jakýkoliv bod. Musím klukům poděkovat, jejich přístup byl opravdu kvalitní. Uhráli jsme na jaře sedmadvacet bodů a to je malý zázrak,“ pochvaloval si Michal. „Jestli se nic nezmění, měl bych pokračovat u juniorky,“ nastínil trenér svou budoucnost v 1. FC Brno.

Už ve středu ukončila své třetiligové manévry Dosta Bystrc, která mohla být stejně jako Břeclav už několik kol před koncem v klidu.