Pro malou obec však vybavení hasičů představovalo velké břemeno. „V té době se prováděla regulace potoka, kanalizace a úprava návsi. To přivedlo starosty obcí Borovníku a Rozseče k tomu, že založili SDH Borovník-Rozseč,“ vysvětlil místostarosta sboru Vítězslav Svoboda.

Společný sbor byl ale málo činný. Prý i proto, že členům chyběla ochota ke spolupráci. A tak se o pět let později rozdělily. „Společně zakoupená stříkačka se ponechala pro společné použití obou nově založených sborů do doby, než si sbory zakoupily svoje, již moderní,“ prozradil Svoboda.

V pětačtyřiceti členném týmu dnes místní hasiči mají devětadvacet mužů, tři ženy a také třináct mladých. Nezapomínají ani na děti. „S hasiči děti během roku zažívají různá dobrodružství,“ řekl Svoboda.

Zajímavost:

Pomáhali při povodních
Jeseník nad Odrou – Místní hasiči neváhají poskytnout pomoc i v dalekých místech. V roce 2009 vyrazili až do 180 kilometrů vzdálené obce Jeseník nad Odrou, kde odklízeli následky po povodních. „Jedenáct členů sboru vyjelo s humanitární sbírkou na pomoc. Celý den tam pak odsekávali a odklízeli omítky z obecních budov,“ popsal místostarosta sboru Vítězslav Svoboda.