Víkend házenkářů dostal nečekanou zápletku. Původně se mělo hrát jak v sobotu, tak v neděli, jenže soupeř zůstal doma. Bouřka nepustila hráče do letadla. Funkcionáři se nakonec domluvili, že se výběry střetnou až v neděli.

"Chtěl bych poděkovat Bosňanům, že dorazili. Museli přijet autobusem," uvedl Xavi Sabaté, španělský kouč české reprezentace.

Zápas měl už od začátku jasný vývoj. Češi se nad dalším účastníkem Eura 2024 brzy ujali vedení 7:3 a postupně ho navyšovali. "Myslím, že jsme byli opravdu úžasní v obraně. Mrkva v brance byl také fantastický. Každý z hráčů si zahrál, jsme velmi spokojeni," dodal trenér.

Další sraz bude mít národní tým až těsně před Vánoci. "Hráči se musí soustředit na to, aby dál makali v klubech a zlepšovali se. V národním týmu nemáte tolik času – zlepšení přichází z toho, že dobře pracujete v klubech," zmínil Sabaté.

Šampionát se koná v lednu v Německu, Češi jsou v "mnichovské" skupině s Dánskem, Portugalskem a Řeckem.

České výběry se na nadcházejících šampionátech představí v nových dresech. Jejich barevné varianty představují reprezentanti (zleva) Adéla Stříšková, Matěj Havran a Julie Franková.
Házenkáře čeká atraktivní mezinárodní sezona. Světový šampionát žen a Euro mužů

Česko – Bosna a Hercegovina 30:18 (15:8)
Sestava a branky Česka: Mrkva, Mizera - Hrstka 5/2, Piroch 2, J. Patzel 3, Štěrba 3, Kašpárek 4, Reichl 3, Babák, Rakouský, Havran, Klíma 4, V. Patzel 1, Solák, Hozman 2, Mořkovský 2, Zeman, Režnický 1.