Brno dlouhodobě patří mezi hlavní domovy české házené a prostředí haly Rondo slibuje, že domácí hráče požene v neděli za obratem bouřící publikum. „Věřím, že fanoušci vytvoří skvělou atmosféru jako pokaždé, když hrajeme v Česku. Budeme to potřebovat. Domácí zápas je pro nás výhodou, takže doufám, že to zvládneme,“ pokračoval španělský stratég.

Po středečním prvním utkání jeho svěřenci moc dobře ví, jak důležitá je podpora od diváků. Do haly v rumunské Baia Mare totiž na první zápas dorazilo 2218 fanoušků, kteří vyprodali hlediště do posledního místa.

A českým házenkářům se před bouřícím publikem příliš nevedlo. Nakonec si odvezli přijatelnou jednogólovou porážku, chvílemi už na tom ale byli mnohem hůř. „Čekali jsme bouřlivou atmosféru, začali jsme docela dobře, ale pak jsme nebyli schopní ubránit důležité míče v klíčových momentech. Domácí nám utekli na sedm branek, trošku jsem začal mít strach, ale ukázali jsme sílu. Šli jsme do toho po hlavě,“ podotkl nejlepší střelec českého týmu Tomáš Piroch.

Před odvetou, která rozhodne o tom, jestli se čeští házenkáři po letech podívají na mistrovství světa, je tak vše otevřené. „Musíme pokračovat v procesu zlepšování a hráči musí být zdraví. Potřebujeme být dobří v každém jednom momentu,“ nastínil Sabaté.

Svou roli může hrát i červené peklo. Hráči i realizační tým vzývají, aby všichni fanoušci přišli na odvetu odění do červené a v brněnské Winning Group Areně připravili rumunskému národnímu týmu opravdu ďábelské prostředí.

Příznivci navíc k hale mohou dorazit už hodiny před zápasem, organizátoři si pro ně totiž připravili fanzónu, která se otevře přesně v poledne. „Aktivit bude opravdu mnoho. Věříme, že fanouškům dodáme další nadstavbu, aby mohli zápasem žít o něco déle. Program samozřejmě vygraduje v hale před začátkem duelu,“ popsal marketingový ředitel České házené Michal Špaček.

Ve fanzóně organizátoři připravují program pro dospělé i děti, zájemci se mohou těšit na digitální stěnu, hody na bránu či fotokoutek. Vstupenky na rozhodující bitvu o mistrovství světa jsou stále v prodeji na webu ticketstream.cz.