První poločas sobotního derby ještě splňoval očekávaný vývoj utkání. Maloměřice sice daly úvodní gól, následující čtyři přesné trefy si ale připsalo Královo Pole, které brzy mělo už šestibrankový náskok. Po úvodní půlhodině hosté vedli 15:10.

Místo narůstání královopolského náskoku však po změně stran přišlo vzepření domácích. Ti ve druhé půli podali výborný výkon a nechybělo moc, aby utkání dovedli do remízového konce.

Velký obrat však Maloměřice dotáhnout nedokázaly, a Královo Pole si tak z derby odneslo dva body za těsnou výhru. „Rozhodně to nebyla reklama na házenou, sice si odvážíme výhru, ale bohužel i zranění Vlada Ratkovského, který nám bude chybět. Chtěl bych poděkovat fanouškům, protože jsme si připadali jako doma,“ podotkl pro klubový web královopolský kouč Pavel Hladík.

Třetí extraligová výhra v řadě tak vynesla KP už na třetí příčku tabulky, Maloměřice zůstávají předposlední a v příštím kole je čeká důležitý duel na palubovce tabulkového souseda z Hranic.

Maloměřice - KP Brno 25:27
Poločas:
10:15.
Nejvíce branek: Škalda 9, Kachlík 4, Koubek 3 – Zahradníček 5, Kocich 5, Žvak 3.
Rozhodčí: Fialová – Sovová.
Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/3. Vyloučení: 6:3.
Diváci: 320.
Maloměřice: Zaplatílek, Douda, Mazač - Pavlov, Škalda, Popela, Koubek, Ipser, Svoboda, Hill, Krošík, Havlík, Kachlík, Gábriš, Hlavenka.
KP Brno: Furman, Pyško - Mahušek, Matsuoka, Kocich, Huska, Ratkovský, Flajsar, Kukulovski, Žvak, Janda, Stein, Zahradníček, Bosák, Vukićević.