V Plzni nedokázalo domácímu Talentu příliš konkurovat. Před svými příznivci si ale KP věřilo, hodlalo si vynutit prodloužení série.

Po dvaceti minutách Brňané vedli o čtyři branky, jenže do přestávky bylo vyrovnáno. „Z našeho pohledu to byl nejlepší zápas, dobře jsme do něj vstoupili. Ještě v pětadvacáté minutě jsme vedli o čtyři góly, do té doby nám vše vyšlo. Pak jsme ale bohužel do poločasu udělali tři chyby, které Plzeň potrestala a dotáhla nás. Tam se utkání hodně lámalo,“ tušil královopolský kouč Pavel Hladík.

Nepovedený závěr první půle vyšel domácí velmi draho. Od návratu ze šaten už totiž na palubovce kraloval plzeňský Talent. „Kdybychom vedení udrželi do přestávky, tak by to pro soupeře bylo už nepříjemné. Ve druhé půli ale Plzeň postupně začala navyšovat náskok, tak jsme na konci nechali zahrát i mladé kluky, takže výsledek úplně neodpovídá hře. Už jsme ale věděli, že utkání nevyhrajeme,“ popsal Hladík.

I v sobotu se značně projevil problém, který trápil KP téměř celou sezonu. S početnou marodkou totiž postupně v utkáních vždy odcházel úvodní drajv brněnského týmu. „Po celou sérii bylo hodně hráčů zraněných, takže jsme neměli moc variant k rotaci. Dokud tedy základní lajna mohla, tak jsme byli konkurenceschopní, když se ale muselo střídat, tak se ukázalo, že Plzeň má stejnou kvalitu v šestnácti lidech, zatímco u nás je poznat, když prostřídáme,“ podotkl stratég.

Mezinárodní šampionát automobilových závodů do vrchu otevřel o víkendu sezonu na Automotodromu Brno.
OBRAZEM: Sezona na okruhu začala. Závody do vrchu provázelo aprílové počasí

Plzeňský klub tak zůstává katem Králova Pole z poslední doby. Vyřadil jej v semifinále domácího poháru, loni i letos si Brňané nedokázali se Západočechy poradit ani v extraligovém čtvrtfinále. Minulý rok však padli až v pěti utkáních, tentokrát Plzeň ani jednou nezdolali. „Zranění hrála velkou roli, loni jsme měli všechny hráče a byli jsme v laufu. Teď jsme sice ve formě taky, ale má ji šest lidí, to je cítit,“ porovnal Hladík.

Ten navíc našel ještě jeden důležitý aspekt, proč jeho svěřenci tentokrát nedokázali Plzeň výrazněji potrápit. „Ve dvou čtvrtfinálových zápasech, které jsme loni vyhráli, podali gólmani velmi dobré výkony. Letos ale ani v jednom ze tří utkání nebyli úplně oporami, celkem jsme hořeli, i proto jsme nebyli ještě víc konkurenceschopní,“ mrzelo královopolského lodivoda.

Divizní utkání mezi juniorkou Vysočiny a Tatranem Bohunice (v červeném).
Start doma překvapivě selhal, Bohunice z Jihlavy vezou výhru

Sezona však pro KP ještě nekončí, stejně jako loni jej čekají boje ve skupině o páté až osmé místo. V minulém ročníku si Brňané nakonec došli pro šestou příčku, k zopakování stejného výsledku musí v semifinále pavouku vyřadit pražskou Duklu. Druhou dvojici tvoří Frýdek-Místek a Jičín.

Čtvrtfinále play-off házenkářské extraligy - 3. zápas:
KP Brno - Plzeň 27:34

Poločas: 17:17.
Vyloučení: 1:2. Sedmimetrové hody: 1/1:4/4.
Diváci: 711.
KP Brno: Grulich, Ilić - Bosák, Flajsar, Kukulovski, Strack, Ratkovský, Kocich, Erbes, Živanov, Stein, Zahradníček, Burget, Sekulić, Janda, Kolečkář.
Plzeň: Herajt, Šmíd - Režnický, Šindelář, Bláha, Tonar, Stehlík, Říha, Chmelík, Beneš, Douda, Kosteski, Nejdl, Zeda, Šafránek, Dubský.