S pražským celkem Královo Pole ročník načalo a utká se s ním i těsně po vyřazení ve čtvrtfinále play-off. V něm Brňané nestačili na Plzeň, na kterou nenašli recept ani v jednom zápase. „Plzeň byla ve čtvrtfinále jasný favorit, ale my teď chceme sezonu kvalitně dohrát až do konce. Ve čtyřech zápasech, které nás čekají, necháme všechno,“ předeslal královopolský kouč Pavel Hladík.

Proti Dukle KP odehraje dva zápasy, nejprve začíná v pátek doma, o týden později se oba týmy střetnou v Praze. Vítěz se utká s postupujícím z druhé dvojice Frýdek-Místek – Jičín o páté místo, poraženého čeká boj o sedmou pozici. „Pro nás ročník vyřazením z play-off rozhodně nekončí, budeme se chtít porvat o to, abychom minimálně vyrovnali umístění z loňska, kdy jsme byli šestí. Rádi bychom jej i posunuli,“ vysnil si Hladík.

Páteční utkání tak bude předposledním domácím zápasem Králova Pole v sezoně. Jihomoravský klub by rád opět přivítal početnou diváckou návštěvu, která dorazila na nedávné duely. „Jsme hrozně rádi, že nás fanoušci nyní takhle podporují, je to i na základě toho, že už tady nějaký čas něco produkujeme a lidi už se naučili, že když přijdou na jedno utkání, tak zůstávají i dál. Dá se totiž říct, že už pravidelně hrajeme zajímavé zápasy,“ hodnotil královopolský lodivod.

Česká brankářka Sabrina Novotná (nalevo s číslem 79) předvedla ve druhé půli několik skvělých zákroků.
Postup na MS jako loučení s Brnem. Čeští diváci jsou prostě skvělí, říká Novotná

Ten v Králově Poli zažil náročnou sezonu, kterou ovlivnila početná řada zranění a nemocí. Do vyřazovacích bojů Brňané proklouzli až výhrou v posledním kole, nyní si budou chtít před svými příznivci vychutnat závěr sezony. „Určitě se s fanoušky budeme chtít rozloučit kvalitními výkony a poděkovat jim. Cítili jsme teď velkou podporu, celou sezonu je tady asi nejlepší atmosféra, co jsem v Brně zažil. I kvůli nim chceme zbývající zápasy zvládnout,“ dodal Hladík.