Italského mistra Královo Pole vyřadilo po celkovém výsledku 56:49, při své premiéře v evropských pohárech tak proklouzlo už do třetího kola EHF Cupu. Do něj mu úterní los přisoudil bosenského soupeře, tým z Vogošči obsadil v minulém ročníku tamní nejvyšší soutěže druhé místo, v úvodu nového ročníku zatím drží pátou pozici.

Královopolské basketbalistky (v zeleném) v napínavém eurocupovém utkání padly, v Antalyi prohrály 77:79.
KP v bouřlivé Antalyi těsně padlo. Doma vyhrajeme o dvacet, řekla Kopecká

Královopolským házenkářům se dařilo i ve středečním osmifinále českého poháru, ve kterém na vlastní palubovce přivítali Kopřivnici. Brňané skvěle zachytili začátek utkání, po poločase vedli 14:11 a tříbrankový náskok udrželi až do konce. Po výhře 27:24 postoupili už mezi nejlepší osmičku.

Maloměřicím se naopak osmifinále domácího poháru příliš nepovedlo. Hostili v něm favorita z Nového Veselí, celek z Vysočiny od úvodu diktoval tempo zápasu a o svém vítězství rozhodl už v první půli, kterou vyhrál o deset branek. Nové Veselí pak svůj náskok ještě navýšilo, z Brna si odvezlo postup po výhře 36:20.

Říjnové házenkářské šlágry vyvrcholí v sobotu, kdy se fanoušci mohou těšit na první brněnské derby sezony. Hostit je budou od půl jedenácté dopoledne Maloměřice, které do utkání vstoupí z předposlední dvanácté příčky, KP je zatím čtvrté.