William Griffith se umění začal věnovat v období pozdního dospívání a jeho kariéra začala v srdci londýnské klenotnické čtvrti Hatton Garden. Své dovednosti pak zdokonaloval po celém světě a nasával inspiraci kde se jen dalo.

„Inspiruje mě cestování, a především starověké gotické architektury. Miluji ale i zámky a starožitný nábytek,“ přiznává klenotník, který na instagramu vystupuje jako @wlgmetalcouture.

Krásné Pigi panenky obdivují lidé po celém světě
Žena neměla na vytoužené panenky, tak začala vyrábět vlastní. Lidé po nich šílí

Jeho tvorbu také silně ovlivnila vážná autonehoda, jejíž účastníkem se stal ve třiceti letech. Šest měsíců strávil William v nemocnici, kde kvůli aplikaci morfia zažíval lucidní sny, ve kterých byl pronásledován lebkami, biomorfními stroji a mrtvými zvířaty. Od té doby se v jeho díle začala objevovat temnější témata společně s latinskou filozofií „Memento mori“, což lze přeložit jako „Pamatuj, že zemřeš“.

Nepřehlédnutelný šperk 

Umělec tvoří prsteny inspirované historickými a kulturními vlivy a jeho vlastní životní zkušeností. Najdete zde prsteny připomínající gotické zámky, katedrály tetování, barokní ornamenty, dýky či biomechaniku, a to vše za použití nejdražších materiálů včetně zlata a diamantů. Na ruce zkrátka nepřehlédnutelné.

Iveta Fabešová
Cukrářka Iveta Fabešová začala po rozvodu od píky. Daří se jí líp než dřív

„V současné době pracuji na prstenu, který jsem začal vytvářet na začátku covidu. Jsou to tedy možná už dva roky, ale dělám na něm jen občas. Většina prstenů mi trvá několik týdnů,“ přiznává umělec, jehož prsteny stojí kolem deseti tisíc dolarů. Jeho dechberoucí luxusní prsteny si prohlédněte v naší galerii. Všechny díla Williama Griffitha si může prohlédnout zde.