Doposud brněnský celek v aktuálním ročníku angažoval tucet nových hráčů. Z toho pět z nich už v klubu nehraje. „Reagujeme na vývoj. Vždy jsem tvrdil, že mančaft je hotový až v lednu. Bylo zřejmé, když nám před začátkem sezony odešlo několik praváků, že je musíme adekvátně nahradit. Změny jsou vyvolané situací na trhu a potřebami našeho týmu,“ sdělil Zábranský.

Zatím poslední změna se udála v pondělí na trase Kometa – Mladá Boleslav. Do Brna zamířil na přestup Jakub Orsava, opačným směrem stejnou formou putoval Radim Zohorna. „Radimovi výměna může pomoct v jeho další kariéře a já jsem spokojený, že jsme získali výborného střelce s držením hole napravo,“ poznamenal hlavní trenér Komety.

Hned v úterý Orsava odehrál za Kometu premiérové utkání proti Spartě. Nebodoval, ale výrazně se podepsal pod třetí branku brněnského celku, když výborně clonil před gólmanem, čehož využil bek Jan Štencel. „Výměna nám pomohla a jsme s ní spokojení. Kuba proti Spartě potvrdil, proč jsme ho vzali. Debut pro něho nebyl jednoduchý, protože naskočil rovnou do velkého derby. Zvládl to perfektně. Nastoupil ve třetí lajně s Alexem Malletem a Honzou Hruškou. Všichni si vedli skvěle,“ liboval si Zábranský.

Statistiky Libora Kašíka

V KOMETĚ:
Odchytané zápasy: 7
Odchytané minuty: 378
Vyhrané zápasy: 2
Prohrané zápasy: 5
Obdržené góly: 21
Průměr obdržených gólů: 3,33
Střely proti: 190
Zásahy: 169
Úspěšnost zákroků v procentech: 88,95 %

VE ZLÍNĚ:
Odchytané zápasy: 5
Odchytané minuty: 298
Vyhrané zápasy: 3
Prohrané zápasy: 2
Obdržené góly: 8
Průměr obdržených gólů: 1,61
Střely proti: 137
Zásahy: 129
Úspěšnost zákroků v procentech: 94,16 %

Brněnský celek nakonec zdolal Spartu 4:1. „Každá výhra je nádherná. Samozřejmě historická rivalita mezi Brnem a Prahou byla, je a bude. O to sladší pocit jsme z vítězství měli. Výkon mužstva nás potěšil, kluci hráli perfektně a Karel Vejmelka zachytal parádně,“ líčil pětačtyřicetiletý majitel brněnského týmu.

Minulý týden smlouvu s Kometou podepsal Zbyněk Michálek. Zkušený bek s držením hole napravo, který v NHL odehrál porci 810 zápasů, ale na premiéru v brněnském dresu čeká. „Nechte se překvapit. Ještě s ním proberu, kdy poprvé naskočí. Samozřejmě snaha i nasazení v tréninku z jeho strany je, aby mohl hrát co nejdřív. Kdy nastoupí, určíme v nejbližších dnech,“ glosoval Zábranský situaci ohledně jindřichohradeckého rodáka.
Start šestatřicetiletého obránce v nedělním utkání Komety je tedy zatím nejistý.

Kometa na domácím ledě hostí Zlín. Pro Libora Kašíka půjde o pikantní souboj. Gólman Beranů ještě nedávno totiž hájil barvy brněnského týmu. Jenže na jihu Moravy se mu nedařilo.

Obnovenou premiéru za Zlín zažil na ledě Sparty, kde sice obdržel v sedmé minutě v rozmezí pětadvaceti vteřin dvě branky, ale pak se zvedl a do konce utkání dostal už jen jeden gól. V následujících čtyřech duelech za svá záda pustil pouze pět střel. „Věřil jsem, že po návratu do Zlína se zvedne. Nepochyboval jsem,“ zmínil brněnský forvard Bedřich Köhler.

Zlín i díky Kašíkovi bojuje o předkolo play-off. „Musíme vyhrát každý zápas a nemůžeme se dívat, s kým hrajeme. Nemáme body na rozdávání. Je třeba vše zlepšit, zjednodušit hru. Nemáme žádný zápas, který bychom šťastně vyhráli. Na body se hrozně nadřeme,“ pravil brankář Komety Karel Vejmelka.