Utkání hraje doma v půl osmé večer a už má jistý postup ze skupiny B. „Je jedno, jestli máme postup v kapse nebo ne. Hrajeme doma a chceme vyhrát. Nic jiného nebereme,“ hlásí Barinka.

Do utkání zřejmě nastoupí bez svého parťáka z obrany Ondřeje Němce, který nedohrál nedělní vítězný duel 5:1 proti Vítkovicím. „Ondra měl nějaký problém. Raději se rozhodl, že zápas nedohraje, aby se to nezhoršilo. Asi bude mít volno a připraví se na další utkání,“ povídá třiatřicetiletý urostlý zadák. Němec si patrně natáhl třísla.

Hokejová Kometa si připsala další vítězství.
Kometa nadělila Vítkovicím pět branek a drží si šňůru čtyř výher

Účastník olympijských her v Soči před dvěma lety však s žádnou pauzou nepočítá. Naopak. Ve Spartě od začátku letošní sezony nenastoupil ani k jednomu utkání a je hladový. „Měl bych proti Malmö hrát na sto procent. Zápas od zápasu se cítím líp, protože mi předtím chyběla nějaká herní praxe. Věřím, že už to bude brzy, jak si představuju,“ sděluje vyškovský rodák.

Ve zbytku nedělního zápasu dohrávala Kometa na pět obránců a Barinka se protočil vedle každého z nich. Proti Malmö může vedle sebe zaučit některého z mladíků. „Když nastoupím s někým z mladších kluků, budu spokojený,“ prohlašuje Barinka.

Ilustrační foto.
Prodloužení tramvajových tratí se opožďuje. Kvůli skále nebo opravám

Do Ligy mistrů naskočí poprvé od února, kdy se Spartou došel až do finále této soutěže, kde Pražané podlehli švédské Frölundě 3:4 v prodloužení. „Se Spartou to bylo dlouhé a nádherné. V semifinále se nám povedlo skoro vyprodat O2 Arenu, což je taky velký úspěch. Ve finále šlo pak o jeden gól. Nepovedlo se vyhrát, ale Liga mistrů měla nějaké grády,“ dodává trojnásobný vicemistr extraligy.