Zkušený zadák se domluvil na novém ročním kontraktu. „U nás starších hráčů se neprodlužuje o nějaké extra roky navíc. Člověk neví, co bude po sezoně. Když se vše takto korektně postaví, je lepší podepisovat rok od roku,“ myslí si vyškovský rodák.

V Brně se zabydlel. Na podzim minulého roku ještě neměl po konci v pražské Spartě angažmá, teď celkově po 87 zápasech v play-off v české extralize pozvedl nad hlavu Pohár T. G. Masaryka s Kometou. „Kdyby mi někdo řekl před sezonou, že oslavím titul, odpovím mu, že je blázen. Na začátku ročníku jsem zvolil opravdu nejlepší variantu,“ pochvaluje si.

Michal Barinka (vlevo)
Barinka: Škoda, že kluci se Salcburkem finále prohráli. Snad získáme titul my

V play-off si zahrál jedenáct utkání z možných čtrnácti. Tři vynechal kvůli zánětu kotníku a ve vyřazovacích bojích stihl před semifinále i operativní zákrok.

Sezony Barinků
MICHAL BARINKA
(obránce Komety Brno)
Základní část: 40 duelů,4 body (1 gól + 3 asistence)
Play-off: 11, 0 bodů
Výsledek: titul v české extralize
-------------
MARCEL BARINKA (útočník Salcburku)
Základní část: 39, 65 (31+34)
Play-off: 9, 14 (6+8)
World Hockey Challenge
do 17 let: 6, 2 (1+1)
Výsledek: stříbro v české extralize staršího dorostu

Nyní ho čeká na jihu Moravy druhý rok. „Věděl jsem, že Kometa má kvalitní kádr, ale netušil jsem, jak to tady všechno funguje. Nic bych neměnil, nemá cenu si nic nalhávat. Sice někdo v týmu skončí, ale pořád to klape a dává hlavu a patu,“ hlásí nadšeně bývalý reprezentant.

Brněnská hokejová organizace funguje i v tom, že kouč Zábranský důvěřuje zkušeným hráčům a nechává jim prostor na individuální přípravu v letním období. Svěřenci se mu vrací dobře připravení.

I Barinka zvolil vlastní model přípravy. „Byl jsem na dovolené s rodinou a čtrnáct dní už trénuju. Jsem v zápřahu, v hokejovém módu. Ke klukům se naplno připojím poslední týden v červenci na led,“ sděluje.

Na snímku vpředu Bony Wilfried. Ilustrační foto.
Vicemistři světa i Bony Wilfried. Kalouda do Brna pozval fotbalové hvězdy

Teoreticky se může potkat i se synem Marcelem Barinkou. Sedmnáctiletý útočník v minulé sezoně válel za juniorský tým Salcburku do osmnácti let, teď zvažuje budoucnost. „Existuje i varianta, že si spolu zahrajeme, ale momentálně je vše otevřené,“ povídá nevlastní otec Marcela.

Rakouský celek hrál českou extraligu staršího dorostu a na závěrečném turnaji až ve finále padl s Českými Budějovicemi. V soutěži nastupovali v salcburském dresu Marcel Barinka a Filip Hadamczik, vnuci bývalého kouče reprezentace a Komety Aloise Hadamczika. „Marcelovi určitě rok v Salcburku prospěl, zápasů bylo i s reprezentační sedmnáctkou, přípravou a dalšími turnaji možná až devadesát. Fakt velká porce, která se do budoucna zúročí,“ věří Michal Barinka.

V Salcburku funguje akademie se špičkovým zázemím, ovšem hráči po čase odchází do hokejově kvalitnějších zemí. „Chceme mít brzy jasno. Uvidíme, jestli zůstanou v Salcburku, vydají se někam na sever, nebo do extraligy. Zatím nechci konkretizovat,“ dodává Barinka.

Zhoršení podmínek pro nejzranitelnější účastníky dopravy a házení špatné dopravní situace na chodce. Tak vnímají zástupci spolku BrnoNaKole uzavření přechodu na křižovatce Koliště s Bratislavskou ulicí.
Uzavřený přechod na Kolišti: na dopravní peklo doplácí chodci, protestovali lidé