Play off je o zkušenostech? Tak na tuto větu zapomeňte. Alespoň u prvoligových hokejistů Znojma rozhodně neplatí. Orli v úterý zvládli rozhodující pátý duel předkola vyřazovací části bez tří nejzkušenějších hráčů. I tak si na domácím ledě hravě poradili s Benátkami nad Jizerou, které přehráli 5:1. V sérii zvítězili 3:2 na zápasy a v pátek se ve čtvrtfinále utkají v úvodním venkovním zápase s jihlavskou Duklou.

Znojmo se v prozatím klíčovém duelu muselo obejít bez útočníků Radka Hamana s Karlem Pláškem a brankáře Luboše Horčičky. Všichni tři nesměli hrát po dohodě s extraligovou Plzní, za kterou ve středu odehrají zápas proti Kometě Brno.

Bezezbytku je ale nahradili mladíci Richard Jarůšek s Tomášem Komínkem, kteří se podepsali pod dvě trefy domácích. Benátecké střelce zase vychytal gólman Ondřej Kacetl. „Začali jsme aktivně a soupeře jsme zatlačili,“ pochvaloval si brzké dvougólové vedení znojemský kouč Karel Soudek. Rychlý náskok zařídili po pěti minutách Pláněk a za dalších jedenáct Podešva.

Orli dosud v sérii stále jen dotahovali. V klíčovém momentu série ale na domácím hřišti za podpory víc než dvou tisíc fanoušků jednoznačně zvítězili. „Znojmo vstřelilo první branku a beze zbytku využili výhodu domácího prostředí. Mrzí mě promarněný mečbol v Benátkách a také porážka v prodloužení ve druhém zápase série,“ připomíná dvě shodné porážky 1:2 hostující kouč Milan Černý.

Jedinou branku hostujícího celku vstřelil až sedm minut před koncem po šťastné střele opora Benátek Josef Skořepa. Jinak celý zápas se odehrával v režii Znojma. „Výsledek se čtyřbrankovým rozdílem vypadá jednoznačně, ale soupeř měl hodně šancí. Kdyby některé proměnil, mohlo utkání skončit jinak,“ upozornil Soudek.

Jihomoravský klub slaví postup do čtvrtfinále první ligy, kde vyzve jeden z nejslavnějších celků historie Duklu Jihlava. Úvodní střetnutí odehrají oba týmy v pátek večer na Vysočině.