Podobných utkání hrají Brňané v poslední době několik. Po Olomouci a Zlínu se i Mladá Boleslav nachází na hraně postupu do předkola play-off. Snažila se hrát pozorně hlavně v defenzivě. „Šlo o vyrovnaný zápas, hráli jsme asi trochu víc na kotouči, Boleslav zase víc hrozila z pro ni typických protiútoků," řekl Pokorný.

První velkou šanci zápasu přineslo až trestné střílení z 28. minuty. Kvapil umně prokličkoval domácí obranou, ale po faulu za sekání forvarda Dominika Pacovského dostal druhou šanci. Americký brankář Brandon Maxwell však jeho forhendovou kličku vystihl a střelu chytl.

Věděli jste, že..…útočník Petr Mrázek si přeci jen letos zahraje extraligu? Za Kometu nenastoupil ani jednou, ale do konce sezony bude hostovat v Olomouci.
V prvoligové Třebíči měl formu. V 31 duelech dal čtrnáct gólů a na třináct přihrál.

Tento moment Bruslařský klub nastartoval. „Ve druhé polovině utkání jsme vítězství šli naproti trochu víc než Brno, byť je třeba říct, že nás výborným výkonem podržel brankář. Jsou to pro nás důležité body a doufáme, že budou i rozdílové," těšilo asistenta domácího kouče Borise Žabku a chválil Maxwella, který si připsal druhou nulu v sezoně.

Mladá Boleslav rozhodla o výhře pět minut po začátku třetí třetiny, kdy Žejdl zamířil z bezprostřední blízkosti přesně k tyčce Marka Čiliaka. „Udělali jsme chybu a hráč zůstal přede mnou sám. Čekal jsem, že něco vymyslí, ale pohotově střílel pod vyrážečku," ocenil zakončení soupeře pro Českou televizi Čiliak, který odchytal povedené utkání.

Ve třetí třetině brněnští trenéři proházeli složení útoků, ale Kometě se vyrovnat nepodařilo. „Nakonec to bylo o jedné chybě a udělali jsme ji bohužel my. Na můj vkus nám chyběla střelba a tlak do brány, spoustu situací jsme zbytečně přehrávali. Nedokázali jsme se prosadit a to je zkrátka velký problém," pokrčil rameny Pokorný.

Kometa klesla na páté místo tabulky o skóre za pražskou Spartu a v neděli v pět hodin odpoledne hostí Plzeň, která se také na devátém místě pere o předkolo play-off.

BK Mladá Boleslav – HC Kometa Brno 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka a nahrávka: 45. Žejdl (Klepiš)

Rozhodčí: Hradil, Kubičík – D. Jelínek, Pešek

Vyloučení: 1:2 Bez využití

Diváci: 3650

Sestavy:
Mladá Boleslav: Maxwell – T. Voráček, Stříteský, Jan Hanzlík, Kurka, Bernad, Kučný, od 21. navíc Štich – Hyka, Musil, Lenc – Orsava, Klepiš, Pacovský – M. Látal, Vampola, Urban – Žejdl, Jonák. Trenéři: F. Výborný a Žabka.
Brno: Čiliak – Štencel, O. Němec, Gulaši, Trška, Malec, Bartejs, L. Vágner – Vincour, L. Čermák, J. Káňa II – H. Zohorna, J. Hruška, M. Kvapil – Dočekal, V. Němec, Haščák – R. Zohorna, F. Dvořák, Mallet – Dymáček. Trenéři: L. Zábranský st., Pešout, Pokorný a Haken.