O vítězovi úvodních dvou zápasů muselo pokaždé rozhodnout až prodloužení. Po jedné výhře bralo Brno i Liberec. V tom třetím se extra času diváci nedočkali. „Viděli jsme opět extrémně vyrovnanou bitvu podobnou těm předchozím. My jsme byli o něco málo lépe připravení a štěstí se k nám přiklonilo,“ sumarizoval kouč Liberce Filip Pešán.

Bílé Tygry na jihu Moravy přivítalo peklo, které vytvořili fanoušci Komety. To ale Liberec nebral v potaz a už ve druhé minutě vstřelil první branku zápasu. „To se nesmí stávat. Vše začalo už u mě na modré čáře, špatně jsem vyhodnotil situaci. Kotouč jsem měl hrát spíš dolů. Chyby se nakupily na sebe a bohužel jsme dostali branku,“ glosoval brněnský bek Jan Štencel promptní vedení hostí.

Kometa Brno – Bílí Tygři Liberec 1:2
Stav semifinálové série: 1:2.
Třetiny: 1:1, 0:0, 0:1.
Branky a nahrávky: 12. O. Němec (M. Erat) – 2. Birner (L. Hudáček), 46. J. Vlach (Lakatoš).
Rozhodčí: V. Pešina, O. Hejduk – J. Frodl, T. Pešek.
Diváci: 7 700 (vyprodáno).
Kometa: Čiliak – O. Němec, Baranka, Štencel, Gulaši, Z. Michálek, Bartejs, Malec – Mueller, P. Holík, Zaťovič – Orsava, M. Erat, Plášek ml. – Vondráček, L. Čermák, Dočekal – Köhler, Kusko, Mallet.
Liberec: Will – Kolmann, Derner, T. Hanousek, Šmíd, Havlín, Ševc, Doherty – Ordoš, L. Hudáček, Birner – Lenc, Filippi, M. Kvapil – M. Zachar, P. Jelínek, L. Krenželok – Lakatoš, Redenbach, J. Vlach.

To trvalo deset minut. Pak dostala Kometa přesilovku a přesnou ranou od modré vyrovnal Ondřej Němec. Jenže to bylo, co se týče početních výhod ze strany Brna, vše. Do konce utkání mělo ještě další čtyři, ale gólově se už neprosadilo.

Krátce po srovnání se sám na hostujícího brankáře Romana Willa řítil kapitán Leoš Čermák. Na poslední chvíli mu jeden z obránců šikovně nadzvedl hokejku. Následně dostal přesilovku i Liberec. Z dobré palebné pozice ale Tyler Redenbach napálil puk tak, že orazítkoval spojnici tyčky a břevna. Po výživných úvodních dvaceti minutách se šlo do kabiny za stavu 1:1.

Oproti prvnímu utkání série bylo znát, že Liberec trochu pozměnil strategii. Aktivní a rychlou hru nahradilo dokonalé plnění pokynů a soustředěnost. Do tutovek se Kometa dostávala v úsporném režimu. Ve druhé části měl jednu velkou možnost na hokejce Martin Dočekal, leč kotouč za Willa neprocedil. Na druhé straně zvonila jen tyč a obrovskou možnost Petra Jelínka lapil slovenský fantom Marek Čiliak.

V posledním dějství se hra ustálila. Oba celky čekaly na chybu soupeře. Na rozhodující moment, který přišel při početní výhodě úřadujícího mistra. Ten zaváhal při založení útočné akce. „Nešťastně jsme si najeli a Špeny (Martin Erat – pozn. red.) neměl komu dát kotouč. Soupeř toho dokonale využil a dal rozhodující branku,“ krčil rameny po zápase brněnský útočník Jakub Orsava.

Hokej je hra chyb, zní stará známá pravda. Jedna taková přišla Brňany pekelně draho. „Co se stalo, stalo se. Nyní se už soustředíme na další duel. Poučíme se z toho a jedeme dál,“ poznamenal Štencel.

Parta okolo kapitána Leoše Čermáka vstřebává novinku. Prohrává 1:2 v sérii play-off, což se jí v předešlých dvou sezonách nestalo. „V kabině máme hráče, kteří toho mají hodně za sebou. Když přijde krize nebo tlak, okamžitě se postaví a k týmu pronesou řeč, která mančaft uklidní. Žádná panika nepanuje,“ přesvědčoval Štencel.

Čtvrtý díl nervydrásajícího seriálu mezi Kometou a Tygry další kapitolu napíše v pondělí od sedmi hodin večer. Opět v brněnském pekle a domácí mají o motivaci postaráno.