Ještě jeden! Ještě jeden! skandují diváci ve druhé třetině, kdy padá první gól zápasu, který střílí útočník Jakub Kadlec hrající za Masarykovu univerzitu. Modří se z vedení, ale neradují dlouho. Poté se totiž do akce pouští hráči Mendelu a do konce druhé části zápasu se jim podaří nastřílet tři góly.

I přes to, že zelení hráli prakticky celou třetinu v oslabení, byli jejich fanoušci s průběhem utkání spokojení. „Skvěle se na zápas kouká. Věřím, že to naši kluci zvládnou i ve třetí třetině,“ hodnotí průběh zápasu fanynka Mendelovy univerzity Magdaléna Vaňková.

Naopak hráči Masarykovy univerzity odcházejí do šatny z dosavadního stavu utkání zklamaní. „Neumíme bruslit. Neumíme hrát. Jedeme na padesát procent a to nestačí. Kluci chtějí, ale přehrávají nás,“ říká obránce modrých Jan Grygera.

Ačkoliv byl vstup do zápasu od obou skupin spíše nervózní, gólové smršti ve druhé třetině nijak nenapovídal. Na branku hráči sice několikrát vystřelili, ale gólu se nedočkali. Že se bude týmu Mendelovy univerzity tolik dařit po první třetině, nehádal ani jeho kapitán Michal Brzobohatý. „Čekali jsme, co Masarykova univerzita předvede. Očekával jsem, že kluci v našem týmu budou kvalitní, ale jsem překvapen, jak hrajeme,“ popisuje.

Jinak si první třetinu zápasu představovali i fanoušci Masarykovy univerzity. „Čekali jsme, že Muni povede čtyři nebo pět nula a překvapil nás výkon Mendelu,“ líčí o přestávce fanoušek modrých Vávro Murcko.

Na začátku třetí třetiny se hráči Masarykovy univerzity ještě chtějí vrátit do hry gólem. V šestačtyřicáté minutě jim však poslední úder uštědřuje útočník zelených Vojtěch Kadlic a je rozhodnuto. Poslední vteřiny. Konec zápasu. Mendelova univerzita vítězí s třígólovým náskokem. „Atmosféra byla úžasná. S výsledkem jsem samozřejmě spokojený, ale výhru jsem nečekal,“ hodnotí zápas fanoušek vítězného týmu Ondřej Klobása.

SIMONA CHLUPOVÁ