Po hostování v Pardubicích jste zpátky v Kometě. Těšil jste se na spoluhráče?
V rozehrané sezoně jsem byl přesunutý do Pardubic, kde se to nějak odvíjelo. Ale určitě jsem se těšil zpátky. Tady je můj domov, kde znám všechny kluky.

Jak byste zhodnotil anabázi v Pardubicích?
Přišel jsem tam v prosinci za nepříjemného stavu, kdy se prohrával zápas za zápasem a už se prakticky vědělo, že se půjde do baráže. Tu jsme ale zvládli perfektně bez většího klopýtnutí. Jsem rád, že se v Pardubicích zachránila extraliga, protože klub do ní patří, a doufám, že v nové sezoně se mu bude dařit víc.

Hrál jste zápasy o holý život, to vám dodalo hodně zkušeností, co?
Každý hráč se musí připravit nejlíp, jak umí, protože od prvního zápasu se jede naplno a jediná cesta, jak se udržet, je vyhrávat. Že jsem si zahrál baráž, beru jako velkou zkušenost. Ne každý ji hrál, takže neví, o čem je.

V čem vás hostování v Pardubicích posunulo nejvíc?
Určitě v tom, že jsem měl prostor hrát hodně minut, takže jsem byl často na ledě. S tím roste sebedůvěra, a pak si člověk víc věří. Neodhazoval jsem od sebe puk, jelikož čím víc jsem hrál, tím víc jsem si zvykal na hru a nebál se něco udělat, vymyslet či to vzít na sebe.

Mrzelo vás, když jste byl přesunut do Pardubic, že byste případně nebyl u zisku hattricku s Kometou?
Kdyby to tak nakonec bylo, asi by mě to mrzelo. Ale takhle se to prostě někdy stává, že musíte odejít, když vás trenér pošle. Vzal jsem to tak, jak to bylo, a teď je nová sezona.

Vzpomněl jste si na Hynka Zohornu, který byl v minulosti také na hostování v Pardubicích a nakoplo ho to k lepším výkonům?
Vím, že Hynek tam tenkrát byl, a když se vrátil do Brna, tak tady byl jeden z nejlepších hráčů. Samozřejmě by bylo hezké, kdyby to i se mnou bylo podobné. (úsměv)

Jak se zatím vyvíjí příprava?
Kondiční trenér Míla Peca všem nastavil individuální plán přesně tak, jak to každý potřebuje. V letní přípravě jde zatím všechno perfektně. Věříme, že se na nadcházející sezonu nachystáme co nejlépe a odehrajeme ji kvalitně. Tohle období ale popravdě moc rád nemám. Na druhou stranu to není nic, co se nedá zvládnout.

Vyhovují vám tréninky Miloše Peci?
V životě jsem lepšího kondičního trenéra než Miloše nezažil. Ví, jak pracovat s tělem, jaké cviky naplánovat a jak každého nejlépe připravit. Zatím se mu to každou sezonu daří na sto procent. Je fakt super kouč.

Uvítal jste, že už chodíte i na led?
Jednoznačně, protože čím dřív jsme na ledě, na všechno si zase rychleji zvykneme. Není úplně dobré, když jsme dlouho bez ledu. Dostali jsme se tam už po třech týdnech suché přípravy a je fajn se sklouznout a pracovat s pukem.

Už jste mluvil s novým trenérem Petrem Fialou o vaší roli v mužstvu?
O tom jsme se moc nebavili. S trenérem jsme se jen seznámili a chvíli si popovídali, ale o nějaké roli v týmu jsme vůbec nemluvili.

Jak vnímáte změnu na trenérském postu?
Pan Zábranský se rozhodl tak, jak se rozhodl. Musím říct, že pana Fialu jsem vůbec neznal, ale působí jako dobrý trenér a majitel ví, proč si ho sem vzal. Pracovat a trénovat umí výborně. Uvidíme, jak to bude vypadat v nadcházející sezoně.