Ti se kromě magického tria Peter Mueller, Petr Holík a Martin Zaťovič trápili. Navíc Kucsera hrál za Vítkovice, tedy klub, který neoplývá super ofenzivním herním projevem. A nutno podotknout, že opavský rodák nehrál ani prim, byl až sedmým nejvytíženějším útočníkem ostravského mančaftu. „Lukáš je dříč, proto jsem si ho vybral,“ podotkl hlavní kouč Petr Fiala, jenž pojmenoval jeho hlavní přednost.

Bojovnost. Kucsera nevypustí jediný souboj a porve se o každý kotouč. „Byl jsem překvapený, že Brno po něm sáhlo,“ přiznal hokejový expert Jakub Koreis, ale dodal: „Je pravda, že v jedné sezoně se mu dařilo a ukazoval potenciál.“ Narážel na Kucserův vydařený ročník 2016/2017, ve kterém posbíral ve 28 duelech v základní části 19 bodů.

V následujících dvou sezonách zaznamenal po dvaceti bodech v dlouhodobé části a prokázal stabilitu v produktivní činnosti. To je mu stále jen sedmadvacet let, takže v ideálním věku. Přeloženo do přestupové politiky: Kometa příchodem Kucsery získala bojovného a poctivého hráče, který umí sbírat i body.

Bodování útočníku Komety a Lukáše Kucsery v minulém ročníku po základní části:
1. Petr Holík 52 zápasů – 55 bodů (17 gólů+38 asistencí)
2. Peter Mueller 43 – 45 (24+21)
3. Martin Zaťovič 52 – 41 (22+19)
4. Lukáš Kucsera 49 – 20 (10+10)*
5. Martin Erat 18 – 17 (3+14)
6. Leoš Čermáka 50 – 16 (8+8)
* Kucsera hrál v minulé sezoně za Vítkovice

A tohle přesně zatím plní. V přípravě zasáhl do sedmi z osmi zápasů a zaznamenal šest bodů za čtyři góly a dvě asistenci. „Každá trefa zvedá sebevědomí, ale je náročné v tomhle tempu vydržet,“ pravil Kucsera.

Angažmá v Kometě si cení. „Dostal jsem se do klubu, jež má vždy nejvyšší ambice, za což jsem rád,“ líčil odchovanec vítkovického hokeje. Na jih Moravy dorazil na dvouleté hostování.

V kabině dvojnásobného mistra z posledních tří sezon si postupně zvyká. V tom mu pomáhá i kolonie z Vítkovic, která čítá kromě Kucsery taky Jakuba Lva, který dorazil do Brna v létě, a Ivana Baranku, jenž to stihl v minulém ročníku.

V kabině navíc sedí vedle sebe. „Takže komunikace je mezi námi větší. Je to určitá výhoda, ale nemám problém s nikým,“ řekl Kucsera, který si svými výkony v přípravě buduje pozici v sestavě.

Rozumí si s Jakubem Orsavou a Lvem. „Vyhovujeme si komplexně. Kubové jsou šikovní a v součinnosti není žádný problém. Pokud zůstaneme spolu, věřím, že to bude klapat,“ věštil.