Letní posila z hokejové Sparty zlomila smůlu až v neděli, kdy od finského Oulu dostala pouze dvě branky. „Jsem za ně vděčný. Předtím toho bylo fakt dost," oddechl si po nedělní porážce 2:3 po samostatných nájezdech osmadvacetiletý rodák z Ostravy.

Žádný div, že měl před dalším vystoupením v European Trophy respekt. V posledních deseti dnech si na příděly zvykl. Od Hamburku dostal sedm gólů. Od Berlína šest. A od švédského celku Lulea tři. Ale za první třetinu. „Těžko popisovat, jak jsem se v pátek cítil. Šlo na mě pět střel, dostal jsem tři góly a šel jsem. Dojem nebyl dobrý," vracel se Falter k úvodnímu domácímu zápasu v evropské soutěži.

„Už ty dva předchozí výsledky nebyly dobré. Hrozilo, že zase dostanu šestku sedmičku. Bylo to nejlepší řešení, co mohl trenér udělat," byl vděčný za pobyt na střídačce.

V neděli to bylo naprosto jiné. I díky tomu, že se brněnský brankář cítil fit. „Trenéři věděli, jak jsem na tom byl. Kdyby byl Jirka (Trvaj) zdravý, tak bych se ani neúčastnil. Teď už je to dobré," nespecifikoval Falter své zdravotní problémy.

Na rozdíl od předchozích duelů si pobyt v brance dokonce užíval. Spolu se svým protějškem v brance Oulu Tomim Karhunenem patřil k nejlepším na ledě. „Hráli jsme to zodpovědně, mě ze začátku trefilo pár puků. Finové hráli trošku jiný styl hokeje než Švédi. Ti zbytečně nevystřelili. Finové byli přece jen trochu zbrklejší a stříleli ze všech pozic, byl jsem pořád v tempu," pochvaloval si herní styl soupeře.

Kometa získala první bod do tabulky European Trophy, což jí v tabulce z posledního osmého místa nepomohlo. Z toho si ale v brněnské kabině nikdo těžkou hlavu nedělá. „My to opravdu bereme jen jako přípravu, i když jde o evropskou ligu. V našem stavu a rozpoložení, kdy jsme neměli ani jednu lajnu kompletní, tak to ani jinak nejde. Pro nás bude důležité 14. září, zápas v Chomutově a extraligové body," dodal.