„I když jde o přátelák, má zápas s ním vždy náboj. Každý z týmů je sice v různé části přípravy, ale střetnutí je prestižní pro oba celky," hlásí brněnský asistent trenéra Karel Beran.

Účastník věhlasné KHL patří v poslední době mezi oblíbené soky Brňanů. Minulý rok se s ním utkali hned třikrát. „Nejde o žádnou větší spolupráci. Jedná se prostě o klasický přátelák. Slovan má kvalitní tým a Bratislava je blízko, což je dobré i pro fanoušky," zdůvodňuje Beran, jenž se na skladbě přípravných střetnutí podílí.

Kometa vs. Slovan  Poslední vzájemné přípravné duely Komety Brno a Slovanu Bratislava: 
26. srpna 2014 2:2            0
20. února 2014 2:3 po sn. c
14. února 2014 3:2 po sn.b
8. září 2011 1:2                  c
4. srpna 2011 2:1 po sn.  b

Za nejatraktivnější zápas v přípravě považují měření sil s bratislavským celkem i brněnští fandové. Jasně to vyjádřila i anketa na webu Komety. „Spolupráce s příznivci Slovanu je dobrá. Spousta kluků z obou skupin se mezi sebou zná a na výjezdu se tak mají možnost potkat. Kometa se v létě utkává s druholigovými týmy nebo okoukanými celky z extraligy. Slovan je něco nového, co láká," vysvětluje Petr Vrána, brněnský fanda a bývalý roztleskávač kotle s přezdívkou Havran.

Družbu s východními sousedy má i fotbalová Zbrojovka. Fanoušci spřátelené kluby pravidelně podporují. „My starší, co pamatujeme ještě federální ligu, to moc rádi nevidíme. Přece jen mezi námi panovala dřív velká nevraživost. (úsměv) Ale to je záležitost současného kotle, ne fanklubu," říká předseda fanklubu Komety Pavel Jeřábek.

Úterní utkání startuje ve Slovnaft Aréně v šest hodin večer a očekává se, že na něj dorazí i početná brněnská skupina příznivců. „Pojedou tam spíš mladší lidé, kteří mají prázdniny, možná i nějaká rodina. Nějakých pět set tam může klidně přijet," přemítá Vrána.

Vedle atraktivnosti soupeře duel přitahuje pozornost i tím, že do Slovanu měl nakročeno bývalý brněnský kouč Vladimír Kýhos. Angažmá v Bratislavě už považoval za hotové, nakonec z něj však sešlo a na lavičku slovenského týmu usedl další český trenér Miloš Říha. „Ve Slovanu měli nějaké potíže, to jsem zaslechl. Kauzu s naším bývalým koučem jsem také zaregistroval. Ale tím to pro mě končí. Jde o normální přípravu, na kterou se díky zvučnosti soupeře těším o trochu víc," hlásí forvard Komety Jan Hruška.

Zatímco Brno v přípravě dosud remizovalo v Olomouci a vyhrálo v Třebíči, Slovan má za sebou úspěšnou sérii přátelských zápasů se silnými soupeři z KHL. Dvakrát si těsně poradil s Ufou a vyhrál i s Nižním Novgorodem, se kterým se utkal v Brně.