Bratři Eratové se na ledě při soutěžním utkání potkali naposledy v sezoně 2004/2005. Při výluce v NHL oblékal zlínský dres nyní pětatřicetiletý Martin Erat, znojemský pak o dva roky starší Roman. Teď nastoupí v útoku bok po boku. „Je to dobrý přídavek do naší sestavy. Může to fungovat," říká Haken.

Aktuálně třetímu týmu tabulky chybí hráči kvůli zranění a reprezentačním povinnostem. Marek Kvapil už trénoval, ale ještě nenastoupí. Problémy má stále brankář Marek Čiliak. Martin Nečas bojuje o pozici na šampionátu dvacetiletých. „Třebíč hraje až 28. prosince, Romanova zkouška se nabízela," povídá Haken.

Pokud si na ledě bratři porozumí, bude to vítaná vzpruha. Kometě se proti Vítkovicím letos nedaří. S ostravským sokem odehrála dva zápasy a vstřelila pouze jeden gól. Doma prohrála 0:1 po nájezdech, v Ostravě 1:2. „Vítkovice vždycky dobře bránily, ale vletíme na ně a chceme vyhrát za tři body," hlásí brněnský forvard Martin Zaťovič.

Domácí mužstvo navíc chce odčinit úterní mrzutou porážku 1:2 v prodloužení v Plzni. „Vítkovice s námi hrají, troufám si říct, na hraně toho, co dokáží. Musíme víc střílet a když budeme chodit do brány, sem tam nám sudí i nějaký gól uzná," culí se Haken s ironií vzhledem k chybně neuznané brance v Plzni.

Vítkovice jsou osmé a přijedou s bývalým reprezentačním trenérem Vladimírem Vůjtkem, jenž premiérově zaskakuje za Jakuba Petra. Ten připravuje výběr do dvaceti let na mistrovství světa v Kanadě. „Byl s námi na střídačce už v předešlých zápasech, takže pro hráče to nebude nic nového," říká asistent kouče Pavel Trnka.