Opět bude platit, kdo vyhraje, dostane se do psychické výhody. „V prvních dvou duelech šlo vidět, že oba celky do toho jdou naplno, je to vyhrocené a bojuje se o každý centimetr ledu,“ sdělil útočník Komety Peter Mueller.

Právě americký snajpr byl opět jedním z rozhodujících faktorů. Druhý duel za stavu 2:2 dospěl do prodloužení, ve kterém rozhodl dělovkou z mezikruží třicetiletý forvard. Na ledové ploše přitom trávil, jak je jeho zvykem, nesmírně dlouho šichtou, která se natáhla na 28:40 minut. Nejvíc ze všech hráčů měl liberecký zadák Ladislav Šmíd s časem 32:52 minut.

Druhý a třetí největší čas z Komety měli Martin Zaťovič a Petr Holík. S Muellerem tedy kompletní elitní útočné komando. „Měli jsme hodně šancí. Stavěli jsme na věcech, které umíme a máme je natrénované. Z toho plynuly příležitosti,“ líčil Mueller.

Úřadující mistr si poradil i se ztrátou klíčového druhého centra Jana Hrušky, jenž si v úvodním klání vykloubil rameno. Na jeho pozici se posunul z pravého křídla Martin Erat, jehož místo zaujal Karel Plášek mladší.

Z ofenzivy Liberce nepůsobil největší problém obraně Brna rychlík Marek Kvapil, nýbrž fantasticky sehrané duo Marek Zachar – Lukáš Krenželok. Prvně jmenovaný si doposud ve dvou zápasech semifinále proti Brnu připsal tři body, druhý čtyři.

Jenže jejich síla je hlavně v rychlosti, kterou Liberec ve středu ve druhé polovině zápasu neměl. „Oproti úvodnímu, který plynul rychle, byla hra rozkouskovaná vyloučeními,“ poznamenal hlavní kouč Tygrů Filip Pešán.

I když parta okolo kapitána Leoše Čermáka čelila sedmi přesilovkám soka, tak právě rozkouskovaná hra je něco, co jí svědčí lépe než Liberci. To může Kometa potvrdit už v neděli na domácím ledě. „Bude peklo,“ burcoval brněnský útočník Martin Zaťovič.