A právě slovenskému mužstvu Kometa doma v přípravě na novou sezonu podlehla 2:5. Pro Čiliaka šlo o pikantní zápas. „Mám smíšené pocity, které neumím ani popsat. Fakt nevím,“ soukal ze sebe osmadvacetiletý brankář.

Domácí příznivci si rodáka ze Zvolenu považují, a proto se mu v brněnské aréně dostalo náležitého přivítání. „Moc fanouškům děkuji. Trošku jsem to čekal, protože lidé v Brně jsou výborní a v mém srdci budou navždy. Na ledě se mě zmocnily nepopsatelné pocity,“ líčil Čiliak.

Před utkáním s Kometou se dostavila i tréma. „Nervózní jsem byl už na dálnici, což musím přiznat. Ale v zápase to opadlo, hrál jsem doma. Diváci mě ohromili,“ glosoval.

Na hrací ploše se potkal s bývalými spoluhráči a v utkání se vzájemně popichovali. „Šlo o srandu. S Martinem Zaťovičem a ostatními kluky jsme rodina. Budou mi chybět. V kontaktu zůstaneme pořád,“ sdělil držitel ceny pro nejlepšího brankáře extraligy za minulou sezonu.

Proti Kometě předvedl skvělý výkon, díky kterému Slovan v Brně vyhrál. „V minulém zápase proti Vítkovicím bylo hodně chyb, ale v Brně kluci mile překvapili. Proti silnému mužstvu jsme předvedli dobrý výkon. Z pohledu brankáře mě bavilo na utkání koukat. Porazil jsme mistra České republiky,“ zhodnotil.

Jeho přínos společně s obranou vyzdvihl i trenér Bratislavy Vladimír Országh. „Navzájem se podporujeme, ale o tom je hokej. Bránící hráči pomohou mně a naopak. Od toho se odvíjí další věci, které mohou nakopnout mužstvo. Brankářský nebo obranný zákrok lze srovnat s tím, když útočník vstřelí gól,“ řekl Čiliak.

Ten v nové sezoně předvede své umění v KHL. „Jde o druhou nejlepší ligu na světě, rozdíl oproti extralize očekávám velký. Bude to náročné psychicky i fyzicky. Na výzvu se těším a jsem rád, že angažmá v Bratislavě vyšlo,“ zmínil.

O post jedničky Slovanu soupeří s českým brankářem Jakubem Štěpánkem. „Máme super vztah, takže o boj nepůjde. Soutěž je dlouhá, musíme spolupracovat a hlavně pomáhat mužstvu,“ uvedl.

V nabité konkurenci ruských celků se tým z hlavního města Slovenska loni nedostal ani do play-off, což v příští sezoně chce napravit. „Nešel jsem hrát do Slovanu kuličky. Hlavu mám nastavenou na úspěchy a chci se dostat co nejdál,“ uzavřel Čiliak.

VLADIMÍR FORMÁNEK