Z dalších celků se do akce zapojili také hokejisté a baseballisté Techniky či házenkáři Králova Pole. Knír, který v duchu akce značí pevné mužské zdraví, zdobil jejich tváře celý listopad. „Holení jsem vyhlížel každou vteřinu. Vousy mě strašně lechtají," povídá baseballista Michal Kočí, jenž zastupuje hráče s delším porostem.

Mezi takové patří i florbalový útočník Petr Kadlec, který konečně dostál své přezdívce Bubák. „U nás v týmu to byl největší knírač. Mně vousy lezly do pusy. Neskutečně mě otravovaly," stěžuje si se smíchem Ondráček.

Terč posměchu se našel v každém ze zúčastněných týmů, což potvrzuje i Kočí. „Nejvíc jsme mířili na Martina Stříteckého, kterému vousy rostly rovně a odstávaly do prostoru," utahuje si naoko ze spoluhráče.

Peněžní podpora

Až na florbalové Buldoky všechny uvedené celky pořádaly také sbírku, jejíž výtěžek zaslaly na nadační fond Movemberu. „Nejvíc jsme vybrali na pokutách od těch, kteří nemohli v pracovním životě nosit dlouhý knír a předčasně se oholili," říká obránce hokejové Techniky Pavel Strýček.

Pokuty prý hrozily i v družstvu baseballistů. „My starší jsme mladé kluky podezírali, že se oholili. Nakonec jsme ale pochopili, že jim ještě nic neroste," směje se Kočí.

Na jiný problém narazili házenkáři. „Vypadá to, že jsem si nechal knír narůst jen já, ale zapojili se všichni. Spousta kluků je totiž blond a blond knír vidět nejde," lamentuje spojka Viktor Hastík.

Zádrhel nastal i při realizaci peněžní sbírky. „Chtěli jsme se vzdát odměny za výhru, ale bohužel jsme v listopadu všechny zápasy prohráli. I tak ještě něco vybereme," dodává Hastík.

MARTIN VYMYSLICKÝ
ZPRAVODAJOVÉ ROVNOSTI