I když po desíti odehraných kolech extraligy brněnskému celku neklape vše úplně ideálně, body sbírá, má jich dvacet a na první Hradec Králové ztrácí jen tři. „Naplňuje to, co jsem čekal, že zatím v základní části úplně neexceluje. Spíš se hledá, což jí ale vyhovuje. Není úplně na tom pranýři. Všichni sice řeknou, že chtějí, aby Kometa lemovala čelo tabulky extraligy, ale pátou pozicí má klid,“ sdělil hokejový expert Milan Antoš.

Těžké zápasy zvládají

Síla kádru je nepopiratelná. Kometa v aktuálním ročníku skolila těžké soupeře jako Třinec nebo Plzeň. Pak ale prohrála třeba doma s Mladou Boleslaví. „Není to úplně skvělý start, spíš je to něco mezi dobrým a špatným. Pozitivní je, že na svoji stranu dokáže zvrátit zápasy, které dospějí do prodloužení, případně nájezdů. I v poslední třetině nějaké zápasy rozhodla,“ řekl Jakub Koreis, bývalý hráč Komety, současně televizní expert.

Proměny Komety
v útočných lajnách

1. kolo v Chomutově:
1. Mueller – Holík – Zaťovič
2. Zohorna – Hruška – Kašpar
3. Horký – Nahodil – Mallet
4. Köhler – Čermák – Dočekal

10. kolo ve Vítkovicích
1. Mueller – Holík – Zaťovič
2. Mallet – Hruška – Plášek ml.
3. Horký – Zohorna – Kašpar
4. Köhler – Čermák – Dočekal

Co ale fanouškům chybí, je především střelecká produktivita. V několika zápasech se Brňané vyloženě před bránou trápili. Víc než tři góly dala Kometa v lize jen dvakrát. „K ideálu potřebuje, aby útočná síla nestála pouze na první lajně a chytli se i ostatní, vytvořili si mezi sebou chemii. Nesmí spoléhat, že se jednomu útoku bude dařit celou sezonu pořád stejně, protože na všechny přijde útlum,“ zmínil Koreis.

Rozložit střeleckou produktivitu se hráčům brněnského celku podařilo v posledních dvou zápasech. Dvakrát skóroval Mallet z druhé formace, po jedné trefě přidali Köhler a Čermák ze čtvrté. Prosadili se i obránci Jan Štencel a Michal Barinka. Navíc výkony všech formací už vypadaly líp než na začátku sezony, vzájemná chemie se patrně tvoří. „Konečně dali góly i jiní, což je důležité, protože potřebujeme produktivitu od všech. Věřím, že budou pokračovat,“ liboval si asistent trenéra Komety Kamil Pokorný.

Dva šlágry

Zlepšení Kometa potřebovala. Navázat na něj může už dnes ve šlágru kola. Na domácím ledě nastoupí od šesti hodin večer proti Liberci, který je v tabulce druhý. V dresu Bílých Tygrů se extrémně daří bývalému útočníkovi brněnského celku – Marku Kvapilovi. Ten vévodí produktivitě se sedmnácti body. „Nedaří se jen jemu, výtečně hraje Bulíř, těch hráčů je víc. Marek se určitě chce předvést proti Brnu,“ podotkl Antoš.

V neděli pak od tří hodin odpoledne brněnský celek čeká další hit – utkání na ledě pražské Sparty. Ta s novým trenérem Uwem Kruppem okupuje třetí pozici. „V Brně se tohle derby nějak výrazně neřešilo, když jsem tam hrál. Nejde dát nějakému zápasu větší důležitost než jinému. Samozřejmě si každý hráč uvědomuje, že se hraje proti Spartě, a chce se předvést,“ zavzpomínal Koreis na časy, kdy ještě brouzdal ledovou plochu v dresu Komety.