„Konečně jsem teď dva zápasy po pauze takový jako předtím,“ hlásí talentovaný centr, jenž minulý týden na ledě Litvínova skóroval.

V kanadském bodování hráčů do dvaceti let v nejvyšší soutěži je se sedmi góly a stejným počtem přihrávek stále druhý za libereckým Dominikem Lakatošem. Ten má však o sedm bodů víc.

V lednu po návratu z mistrovství světa dvacetiletých v Kanadě ubral minuty na ledě v brněnském dresu a nastupoval často ve čtvrtém útoku. „Přiletěl jsem z dvacítek a rovnou jsem další den hrál s Libercem. Všechno to na mě dolehlo. Necítil jsem se vůbec dobře, byl jsem takový uťáplý a zatavený,“ uznává Nečas, jenž v první polovině sezony nastupoval v centru první formace po boku Marka Kvapila a Martina Erata.

POPRVÉ ZA VOLANT

Trenérský štáb Komety jej nechal vydechnout. Zabralo to. „Cítím se výborně fyzicky a jsem na ledě svěží. V únoru jsem využil asi pět dní volna. Zregeneroval jsem, začal jsem chodit do autoškoly a něco si předdělal i ve škole,“ povídá rodák z Nového Města na Moravě.

Čtěte také: Last minute posila. Ofenzivu Zbrojovky doplní Tashchy s osmi starty v Bundeslize

Dokončil první pololetí ve škole a se studijními povinnostmi myslel i dopředu. Kromě play-off Komety ho totiž čeká i dubnový šampionát osmnáctek na Slovensku. „Na mistrovství se těším, teď se ale soustředím na áčko Komety. Jde o celosezonní práci a bude blbé, když si povedený začátek pokazíme,“ říká.

Nyní pendluje v různých útocích. Jeho pozice není stálá stejně jako výsledky Komety, která je v tabulce šestá, bod nad pozicí zajišťující předkolo play-off. „Začínáte jako čtrnáctý útočník a ve druhé třetině můžete hrát druhou lajnu. Točení útoků se odvíjí i do toho, že hrajeme opravdu špatně. Ale je jedno v jakém jste útoku. Máme výborný tým a věřím, že se vrátíme na vítěznou vlnu,“ míní Nečas.

Jednu jistotu ale má – pomoc od čtyřicetiletého forvard Kamila Brabence, kolegy ze třetího útoku. „Je úplně v pohodě. Sedíme vedle sebe i v kabině. Je pro mě přínos nastupovat s tak zkušeným hráčem,“ cítí Nečas na ledě podporu.

Cenné rady mohou pomoci Nečasovi do závěru sezony směrem k červnovému draftu NHL. Podle skautingové databáze zámořské ligy je stále kandidát pro první kolo. „Jsem často na internetu. Sleduju všechno ohledně mého ročníku, jak u nás, tak po celém světě. S kluky v Kanadě jsem v kontaktu a občas se dívám i na zápasy. První kolo je pěkné, ale moc nad tím nepřemýšlím. Draft je až za tři měsíce,“ mávne rukou.

Čtěte také: Tribuny Hokejových her? Schválené jako cirkusový stan, vadí úřadu ombudsmanky