„Vyrovnaný zápas, rozhodl jeden gól. Nedá se říct, že bychom měli v něčem navrch. Možná jsme měli trošku víc štěstí,“ prohlásil jedenatřicetiletý forvard, který si připsal šestou trefu v sezoně.

Byl to pro vás hodně náročný zápas?
Lidem se musel líbit, i když skončil jen 1:0. Hrálo se nahoru dolů, spousta šancí, oba gólmani chytali fantasticky a pro nás dobře, že jsme urvali tři body. Bylo to krásné utkání v super atmosféře, na plném velkém stadionu. Myslím, že jsme si to užili jak my, tak kluci z Vítkovic.

Při vašem gólu jste dostal expresní nahrávku od Martina Erata. Bylo jediné řešení otočka?
Bylo to první řešení, které mě napadlo. Myslím, že kdybych to zkusil hned, tak Patrik Bartošák to má, protože stál přímo proti mně. Takhle musel udělat nějaký pohyb navíc a propadlo to za něj. Martin je zkušený hráč, dal puk, co nejrychleji to šlo, a já jsem měl čas o kousíček navíc.

Bylo znát, že jsou Vítkovice na vítězné vlně a mají devět vítězství v řadě?
Hodně se o tom mluvilo, že mají devět vyhraných zápasů, což je trošku možná dostalo pod tlak. Pro nás to byla výhoda. Když se o takových věcech mluví, je potom těžší to potvrdit. Přijeli jsme sem koncentrovaní na to, že budeme hrát dobře dozadu jako poslední zápas. Myslím, že se nám to povedlo.

Dá se říct, že si Vítkovice až moc věřily a experimentovaly, překombinovávaly?
To si vůbec nemyslím, neřekl bych, že soupeř hrál laxně, nebo něco překombinovával. Myslím, že hrál fakt dobrý zápas, výborně zachytal Čilo (Marek Čiliak – pozn. red.), hráli jsme dobře do obrany a měli o kousek víc štěstí.